Славни жени кои добро „заработија“ од разводот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Славни жени кои добро „заработија“ од разводот

Во светот на шоу бизнисот, покрај стандардното правило дека треба паметно да се омажиш, важи и правилото дека треба уште попаметно да се разведеш.

slavni-zeni-koi-dobro-zarabotija-od-razvodot-001.jpg

Така, овие жени се збогатија и добро заработија од нивните неуспешни, пропаднати бракови:

Деми Мур

Деми Мур си ја знае својата цена. По разводот од Брус Вилис тој требаше да ѝ исплати речиси 40 милиони долари во 2000-та година, а во 2003-та година Ештон Кучер требаше да се откаже од дел од своето богатство.

Како резултат на тоа, Деми заработи околу 300 милиони долари.

slavni-zeni-koi-dobro-zarabotija-od-razvodot-01.jpg

Амбер Херд

Многумина веруваат дека Амбер првично стапи во брак со Џони Деп поради неговото богатство. Во 2016-та, актерката поднесе барање за развод, наводно поради насилство.

Во долгиот процес на разведување, актерот беше принуден да плати околу 7 милиони долари.

slavni-zeni-koi-dobro-zarabotija-od-razvodot-02.jpg

Робин Мур

Едно време, разводот на Робин Мур и Мел Гибсон важеше за најскапиот во Холивуд. Разлутена поради аферата на нејзиниот сопруг, Робин бараше половина од неговото богатство – повеќе од 400 милиони долари.

slavni-zeni-koi-dobro-zarabotija-od-razvodot-03.jpg

Џенет Џексон

Џенет Џексон се разведе од милијардерот веднаш откако го роди синчето. Како причина ги наведе разликата во години, разликата во менталитет и култура.

За сметка на тоа, успеа да заработи 200 милиони долари, а покрај тоа милијардерот до ден денес е задолжен финансиски да се грижи за детето.

slavni-zeni-koi-dobro-zarabotija-od-razvodot-04.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а...
Ѕвезди кои го изгубија богатството преку ноќ и речиси банкротираа Изгледа дека правењето пари е само половина од битката. Тешкиот дел доаѓа кога т...
Славни парови кои се венчаа (и разведоа) без предбрачен договор Благодарение на предбрачниот договор, разводот на Бред и Анџелина ќе биде фер и ...