Сестрите Кардашијан-Џенер ги брендираа имињата на своите деца


Сестрите Кардашијан-Џенер ги брендираа имињата на своите деца

Според повеќе светски таблоиди, сестрите Кардашијан и Џенер, кои веќе имаат деца, одлучиле нивните имиња да ги брендираат и да ги заштитат.

sestrite-kardashijan-dzhener-gi-brendiraa-iminjata-na-svoite-deca-01.jpg

Ким и Клое веќе го направиле тоа за Норт, Сент, Чикаго и Тру, а истото го направила и Кајли Џенер за својата ќерка Сторми. Исто така, заштитен е и зборот „Stormiworld“, односно насловот на роденденската забава на Сторми.

View this post on Instagram

Welcome to Stormi World

A post shared by Kylie Jenner News (@kyliesnapchat) on

Причината за сето ова? Нормално, бизнисот. Сестрите веќе одамна ги имаат брендирано своите имиња како заштитен знак, со оглед на тоа што веќе имаат свои брендирани производи, како што се облека, играчки, апликации и шминка.

sestrite-kardashian-jenner-gi-brendiraa-iminjata-na-svoite-deca-002.jpg

sestrite-kardashijan-dzhener-gi-brendiraa-iminjata-na-svoite-deca-02.jpg

Но, се чини дека не сите членови на семејството Кардашијан-Џенер се воодушевени од оваа идеја. На пример, Кортни нема намера да го направи тоа со своите деца Мејсон, Пенелопе и Рејн, а најверојатно нема да им се придружи ниту Роб Кардашијан, односно неговата ќерка Дрим.

Ова семејство има долга историја со брендирањето на своите имиња, а светот добро го памети спорот меѓу Кајли Џенер и Кајли Миног. Кога Џенер сакаше да го заштити своето име во полза на своите шминкерски колекции, наиде на пречка бидејќи Кајли Миног веќе се имаше брендирано за едукативни и забавни цели.

Е. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Кајли Џенер си ја носи ќеркичката на работа и позира со неа на пауза (фото) Кајли Џенер тврди дека поминува многу време со ќеркичката и не се двои на неа, а...
Кајли Џенер боса и без грам шминка се прошета и покрај своите препораки да се седи дома (фото) Кајли Џенер изгледа сака да оди против себе – иако ги совеутваше фановите да ост...