Како врската на Џеј Ло со Алекс Родригез се разликуваше од сите нејзини претходни романси?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Како врската на Џеј Ло со Алекс Родригез се разликуваше од сите нејзини претходни романси?

„Тој е еден од оние луѓе кои ти велат: „Блескај, биди најдобра“. Позитивно влијае на мојот живот. Тој е убава душа.“, изјави Џенифер Лопез за Алекс Родригез во една пригода.

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-01.jpg

Изгледа дека Џенифер Лопез конечно ја пронајде вистинската личност за себе. Таа се сврши со Алекс Родригез по 2 години состанување. Но, по што оваа врска на 49-годишната пејачка се разликуваше уште од самиот почеток од сите нејзини романси досега?

За љубовното минато на Џеј Ло се знае доволно, додека Алекс зад себе има еден брак и љубовни врски со некои познати дами како Камерон Дијаз, Кејт Хадсон и Мадона.

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-12.jpg

Но, зошто сите фанови уште на стартот прогнозираа дека тие двајца ќе траат долго?

Џенифер Лопез за врската со Алекс уште во септември 2017 година изјави дека ова е првата добра врска во која била, дека едноставно така чувствува.

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-05.jpg

„Не е дека не сум имала прекрасни врски, полни со љубов и авантури, но ова е првата врска во која чувствувам дека се правиме подобри личности еден со друг. Се надополнуваме и меѓу нас постои вистинска чиста љубов. Само сакаш да ја поддржиш другата личност и да ја направиш среќна. Постои несебичност во љубовта која е убава и поинаква. И тоа е здраво“, изјави таа.

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-09.jpg

Лопез заклучи дека тоа што таа и Алекс се во 40-тите години од животот има најголема улога и се согласуваат дека ако се сретнеле порано нивната врска најверојатно немала да успее.

„Моравме да растеме и да се откриеме себеси прво. Јас го разбирам него на начин на кој никој друг не го разбира. Во 20-тите тој имаше огромен успех како бејзбол играч. Јас имав филм број 1 и албум број 1 и направив историја. Двајцата имавме подеми и падови и предизвици во 30-тите и во 40-тите двајцата имаме минато низ толку многу. И што е најважно двајцата работевме многу на себе.“

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-02.jpg

Во едно интервју од јуни 2018 Џеј Ло изјави:

„Направив многу грешки во минатото и сега сум зрела, исто и тој. Сега двајцата работите ги правиме со свое темпо. Нашиот живот сега е прекрасен. Со нашите деца и работата ние сме благословени. Не ми треба ништо повеќе.“

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-03.jpg

Таа за скандалите зад нив вели:

„Сите имаат мани и луѓето кои ги сакам во мојот живот се оние кои ги препознаваат своите мани и се подготвени да работат на нив. Најважно е некој да може да погледне кон себе и да каже дека не му оди најдобро и дека треба да се потруди повеќе.“

За успешноста на нејзината последна врска вели дека е заслужно тоа што конечно научила да се сака себеси, затоа што дури тогаш можете да сакате некој друг искрено и вистински и да имате врска базирана на љубов, поддршка и почит.

kako-vrskata-na-jennifer-lopez-so-alex-rodriguez-se-razlikuvashe-od-site-nejzini-prethodni-romansi-11.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Познати фаци кои се неочекувано блиски: Кокс живеела со Ширан, Анистон се гледа со Бибер Постојат ѕвезди за кои и врапчињата на гранка знаат дека меѓусебно се поврзани. ...
Невозвратена љубов: Ѕвезди кои добиле „корпа“ од други ѕвезди Постои ли жена што може да му одолее на Џорџ Клуни? Да. Нејзиното име е Ева Лонг...
Љубовни лекции од Џеј Ло: 3 грешки кои не треба да ги повторувате во врските Џенифер Лопез вели дека е вистинска романтичарка, која никогаш не ја губи верата...

Спонзорирани линкови: