Обожава танга бикини, тој е нејзиното сè: Која е и што прави Џесика Ледон, девојката на Дејвид Гета?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 13-06-2019
Продавач 13-06-2019


Обожава танга бикини, тој е нејзиното сè: Која е и што прави Џесика Ледон, девојката на Дејвид Гета?

Згодната Латиноамериканка е родена 1992 година и светот слушна за неа кога му стана девојка на светски познатиот диџеј.

obozhava-tanga-bikini-toj-e-nejzinoto-se-6-fakti-za-jessica-ledon-devojkata-na-david-guetta-01.jpg

Дејвид Гета (51) и неговата девојка Џесика Ледон (27) се во врска од 2015 година, но страста помеѓу нив е како и првиот ден, а доказ за тоа се фотките од плажа кои постојано осамнуваат од нив.

- Џесика е американски модел, роден 1992 година на Куба, а се обидува да изгради и актерска кариера.

- Џесика има завидно тело и егзотичен изглед и обожава да носи танга бикини на плажа.

obozhava-tanga-bikini-toj-e-nejzinoto-se-6-fakti-za-jessica-ledon-devojkata-na-david-guetta-02.jpg

- Работи и живее на Мајами, а Гета стапи во врска со неа во 2015 година, една година по крајот на неговиот 22-годишен брак од кој има две деца.

- Во 2010 година се појавила во модното шоу „Model Latina“, била една од финалистките и тогаш ја забележале агентите.

- Јавноста слушна за неа откако таа стапи во врска со светски познатиот диџеј.

- Во една пригода го нарече Гета: „Моето сè“. Вели дека е среќна што го дели животот со него, дека тој има убава душа и ја инспирира секојдневно.

Инстаграм фотки од Џесика Ледон:

View this post on Instagram

Beach day with Fellini aka la loca 🐶

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon) on

View this post on Instagram

Day OFF

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon) on

https://www.instagram.com/p/Bpodq61DXaD/

View this post on Instagram

Leather jacket gang 😎

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon) on

View this post on Instagram

Sunday funday ☀️

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon) on

View this post on Instagram

Summer lovin 💕

A post shared by Jessica Ledon (@jessledon) on

Уште 10 фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Џесика Симпсон го покажа трудничкиот стомак во бикини неколку дена пре... Како што се наближува крајот на нејзината предизвикувачка и тешка бременост, Џес...
Како изгледа девојката која ја глумеше „голата Меланија Трамп“ во конт... Се сеќавате на видеото во кое Меланија Трамп се соблекува во Овалната канцелариј...
Какво значење има позата која Иванка Трамп ја прави на 90% од фотките? Ако го разгледате Инстаграмот на Иванка Трамп или изгуглате неколку нејзини фотк...