Ким Кардашијан со чанта од 88.500 евра на полагање за да стане адвокат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Ким Кардашијан со чанта од 88.500 евра на полагање за да стане адвокат

Со патики и чанта од крокодилска кожа таа појде на полагање на испит. Ким како студентка – интересна глетка.

kim-kardashijan-so-chanta-od-88500-evra-na-polaganje-na-ispit-01.jpg

Ким Кардашијан одлучи дека сака да стане адвокат по кривично право и откри дека во 2022 година планира да го полага правосудниот испит.

Таа беше фотографирана како излегува од нејзиниот Range Rover во Лос Анџелес облечена комфорно, но со крем Hermes Birkin чанта која вреди најмалку 88.500 евра.

Изгледа Ким сериозно е загреана за студирањето бидејќи со себе носеше книги, а по испитот на социјалните мрежи напиша дека положила.

Кежуал аутфитот на Ким, надополнет со скапата чанта:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким и Канје станаа родители по четврти пат – добија дете од сурогат ма... Во шоуто на Елен, Кортни ја откри веста дека сурогат мајката на Ким заминала на ...
По детето од сурогат мајка, Ким Кардашијан и Канје Вест ќе посвојуваат... Неодамна Канје Вест изјави дека сака да има 7 деца, па очигледно полека се движа...
Ким јаде овесна каша, Софија Вергара – лиснато и кафе: Како изгледа по... И славните личности се свесни дека појадокот е најважен оброк во денот и никогаш...