Ким Кардашијан со чанта од 88.500 евра на полагање за да стане адвокат


Ким Кардашијан со чанта од 88.500 евра на полагање за да стане адвокат

Со патики и чанта од крокодилска кожа таа појде на полагање на испит. Ким како студентка – интересна глетка.

kim-kardashijan-so-chanta-od-88500-evra-na-polaganje-na-ispit-01.jpg

Ким Кардашијан одлучи дека сака да стане адвокат по кривично право и откри дека во 2022 година планира да го полага правосудниот испит.

Таа беше фотографирана како излегува од нејзиниот Range Rover во Лос Анџелес облечена комфорно, но со крем Hermes Birkin чанта која вреди најмалку 88.500 евра.

Изгледа Ким сериозно е загреана за студирањето бидејќи со себе носеше книги, а по испитот на социјалните мрежи напиша дека положила.

Кежуал аутфитот на Ким, надополнет со скапата чанта:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костари... Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Ким и Канје станаа родители по четврти пат – добија дете од сурогат ма... Во шоуто на Елен, Кортни ја откри веста дека сурогат мајката на Ким заминала на ...
10 спортисти кои ги заведоа сестрите Кардашијан-Џенер Познатите старлети се вистински магнет за богати и славни фраери, а покрај музич...