Forbes за Тамара на Евровизија: „Вистинската личност со вистинската порака за еднаквост“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Forbes за Тамара на Евровизија: „Вистинската личност со вистинската порака за еднаквост“

forbes-za-tamara-na-evrovizija-vistinskata-lichnost-so-vistinskata-poraka-za-ednakvost-01.jpg

Македонија заврши на 8-то место на Евровизија со 295 поени, што е најголем успех на Македонија досега, а Тамара Тодевска ја направи својата држава горда со изведбата на „Proud“, пишува Forbes.

forbes-za-tamara-na-evrovizija-vistinskata-lichnost-so-vistinskata-poraka-za-ednakvost-02.jpg

Песната носи силна порака и, иако многумина ја прогласуваат за химна на феминистките, Тамара вели дека ова е песна за сите на кои им било кажано дека треба да ја спуштат главата за да ги следат општествените правила, што нема смисла во 21-от век.

forbes-za-tamara-na-evrovizija-vistinskata-lichnost-so-vistinskata-poraka-za-ednakvost-03.jpg

За Македонија гледањето на Евровизија годинава беше емотивен ролеркостер. Тамара со пораката за охрабрување на жените дефинитивно погоди во центарот и стана миленичка на многумина, па дури и на Бој Џорџ.

Тамара за Forbes вели дека овој миг го чекала целиот свој живот и сфатила дека е најважно да се опкружи со вистинските луѓе, затоа што немала да успее без нејзиниот неверојатен тим.

Целата статија на Forbes прочитајте ја ТУКА!

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тамара Тодевска ќе нѐ претставува на Евровизија 2019 во Израел Во дневникот во 19:30 минути на Македонската Радио Телевизија гостуваше Тамара Т...
„Песната на Тамара е Боемска рапсодија за другите“ - нашите познати ли... „Браво Тамара, одржа час по пеење“ е само еден од позитивните коментари за нашат...
Славни личности кои прават глупости, наместо да позираат кога ќе видат... Навикнати сме славните секогаш да ги гледаме во совршено наместени фотки и пози ...