Балканската естрада без шминка: Како изгледаат најголемите женски ѕвезди во природно издание? (фото)


Балканската естрада без шминка: Како изгледаат најголемите женски ѕвезди во природно издание? (фото)

Нападната шминка е синоним за имиџот на славните дами од регионалната сцена. Што се крие под слоевите пудра, вештачките трепки, јаките сенки и светкавите кармини?

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-1.png

Во желбата да делуваат што повпечатливо и попривлечно, популарните имиња од балканската естрада неретко претеруваат со шминката.

Па, кога на социјалните мрежи ќе споделат фотографија со минимална или без воопшто шминка, нивните фанови честопати се изненадени. Пријатно или непријатно?

Еве како изгледаат најголемите женски ѕвезди во природно издание:

Северина Којиќ

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-2.png

Јелена Карлеуша

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-3.png

Сека Алексиќ

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-4.png

Маја Беровиќ

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-5.png

Цеца Ражнатовиќ

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-6.png

Наташа Беквалац

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-7.png

Емина Јаховиќ

balkanskata-estrada-bez-shminka-kako-izgledaat-najgolemite-zhenski-dzvezdi-vo-prirodno-izdanie-foto-8.png

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Ријана мисли дека латино дивата е очајна: Кои познати фаци не ја подне... Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дам...
Фарел носеше шорцеви, Рами Малек падна од сцена: Најчудните моменти на... Иако немаше толку многу непријатни ситуации како минатата година, сепак и оваа г...
Родила дете на 14 години и уште 6 факти за ексцентричната Тамта - прет... Тамта е евровизиската претставничка на Кипар, која годинава ја однесе земјата во...