Тие одлучуваат кога да оди на турнеи и облекуваат што сакаат - Како Пинк ги воспитува нејзините деца?


Тие одлучуваат кога да оди на турнеи и облекуваат што сакаат - Како Пинк ги воспитува нејзините деца?

Пинк е мајка на две мали деца, а очекувано, таа не е конзервативен родител, напротив ги воспитува слободоумно.

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-01.jpg

Пејачката им дозволува на нејзиниот син и ќерка да се облекуваат како што сакаат, наместо таа да им наметнува стил.

Им дозволува и тие да одлучат кога нивната мајка ќе оди на турнеи, а кога ќе поминува време со нив.

Ги учи како да бидат силни и ги шета низ светот – каков родител е Пинк?

Ја охрабрува ќерката да се облекува како сака и не прави разлика помеѓу машка/женска облека

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-02.jpg

Сака нејзините деца да бидат силни како неа

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-03.jpg

Им дозволува на децата да одлучат кога да престане со турнеи

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-04.jpg

Ги носи децата на егзотични патувања низ светот

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-05.jpg

Ги охрабрува да бидат целосно креативни

tie-odluchuvaat-koga-da-odi-na-turnei-i-oblekuvaat-shto-sakaat-kako-pink-gi-vospituva-nejzinite-deca-06.jpg

Продолжува на следната страна... Би можело да ве интересира:

Зошто Пинк никогаш повеќе нема да објавува фотки од своите деца? „Каква мајка си ти?“ - Луѓето се многу силни и некултурни кога се анонимни. Нави...
Славни личности кои сакаат да се прошетаат без долна облека Кога аутфитот го наложува тоа или дамите сакаат да се чувствуваат слободно – гол...
Трета среќа со помлад дечко: Кортни Кардашијан се гледа со религиозен фраер (фото) Новиот избраник на старлетата е голем верник. Наспроти разликата од дванаесет го...