Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 29-03-2020
ВОЗАЧИ 27-03-2020


Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики?

Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и државата се соочува со криза поради Брегзит вие го правите тоа...“

zoshto-princot-hari-i-megan-markl-stanaa-meta-na-kritiki-01.jpg

Меган Маркл и принцот Хари во април се преселија во вилата Фрогмор, на страна од Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, како и од кралицата.

Но, сега тие потрошија преку 2.7 милиони евра на реновирање на имотот.

zoshto-princot-hari-i-megan-markl-stanaa-meta-na-kritiki-04.jpg

Ова се пари на луѓето кои плаќаат даноци во Велика Британија, па почнаа да кружат негативни коментари за парот.

Еден од нив е: „Дали ќе ми биде дозволено да ја посетам Фрогмор вилата и да се прошетам низ неа за да ја проверам мојата инвестиција, како човек кој редовно плаќа данок?“

zoshto-princot-hari-i-megan-markl-stanaa-meta-na-kritiki-02.jpg

Инаку, првиот син на парот се роди во мај, а малиот Арчи со нив заедно за првпат ќе патува на кралска турнеја низ Африка. На есен тие ќе отпатуваат за Јужна Африка и ова ќе биде нивната прва официјална турнеја како семејство.

Дел од коментарите на твитерџиите:

Прочитајте и Зошто Хари и Меган Маркл се преселија во нов дом, на страна од Вилијам и Кејт?

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како Меган Маркл и принцот Хари му се најдоа на мета на Доналд Трамп? Американскиот претседател се огласи на Твитер дека нема да им плаќа обезбедување...
Меган Маркл е бремена - првото дете со принцот Хари го очекуваат во пролет 2019-та Принцот Хари и Меган Маркл денес пристигнаа во Сиднеј за почетокот на нивната кр...
Зошто Хари и Меган Маркл ќе се селат во нов дом, на страна од Вилијам и Кејт? Тие не сакаат детето да си го растат во златен кафез, плус изгледа односите поме...

Спонзорирани линкови: