Принцот Хари критикуван зошто повеќе од 6 месеци не му текнува да ги смени чевлите


Принцот Хари критикуван зошто повеќе од 6 месеци не му текнува да ги смени чевлите

„Додека Меган менува по повеќе аутфити во денот, принцот Хари не може да си најде нов пар чевли,“ гласат коментарите упатени на сметка на скромноста на Хари.

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-001.jpg

Периодов Меган и Хари многу често се во јавноста, па оние кои постојано ги следат забележаа дека принцот Хари со месеци ги носи истите чевли.

Дури и оделата со кои ги комбинира се премногу слични.

Во истите чевли се појави на крштевката на синчето Арчи, а првпат бил забележан како ги носи лани во октомври, за време на кралска должност заедно со Меган.

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-01.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-02.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-03.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-04.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-05.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-07.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-06.jpg

Дека скромноста му е силна страна на Хари, пред извесно време покажаа и фотките од дупката во ѓонот на чевлите кои ги носеше во октомври минатата година.

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-08.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-09.jpg

princot-hari-kritikuvan-zosto-povekje-od-6-meseci-ne-mu-teknuva-da-gi-smeni-cevlite-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твитерџиите бесни: Зошто принцот Хари и Меган Маркл станаа мета на критики? Како преку ноќ парот стана мета на негативни коментари? „Додека има бездомници и...
Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени? Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – всуш...
Меган Маркл со балетанки на бејзбол меч без бебето Арчи (фото) Меган Маркл е на породилно отсуство до есен, но таа се појави на бејзбол меч со ...