Боса и без шминка - Фотки од „втората свадба“ на Хајди Клум (46) и Том Каулиц (29) во Капри, Италија
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Forum Manager 29-09-2020
Продавач 28-09-2020


Боса и без шминка - Фотки од „втората свадба“ на Хајди Клум (46) и Том Каулиц (29) во Капри, Италија

Откако во февруари тајно се венчаа, германскиот супермодел и 17 години помладото момче, викендов направија прекрасна свадба на јахта во Капри, Италија.

bosa-i-bez-shminka-fotki-od-vtorata-svadba-na-hajdi-klum-46-i-tom-kaulic-29-vo-kapri-italija-01.jpg

46-годишната Хајди Клум ја пронајде среќата во 29-годишниот Том Каулиц, а љубовта ја крунисаа викендов во Италија, со најблиските.

Тие си разменија завети на јахта, декорирана со цвеќиња, а невестата изгледаше прекрасно во елегантна венчаница, без многу кич и боса, а со едноставната шминка ја покажа природната убавина.

На свадбата присуствуваа и четирите деца на Хајди Клум од претходниот сопруг, а по церемонијата германската убавица беше забележана во бело монокини и топлес, како ужива во сончање и во вода.

Германскиот пар ужива во убавините на италијанскиот остров Капри веќе цела недела, а го прославија крунисувањето на љубовта неколку пати, во различни аутфити.

Погледнете ги фотките од свадбата и одморот во Капри:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Том Круз и Шер и уште 6 славни парови кои имале секс без обврски Мадона и Тупак Шакур имале неверојатна хемија, а Том Круз имал 23 години кога им...
Том Круз смее да ја гледа ќерка си Сури 10 дена во месецот, но зошто не ја видел со години? Актерот кој е омилен на филмското платно во поглед на приватниот живот секогаш н...
Први фотки од „генералната проба“ пред свадбата на Џастин Бибер и Хејли Џастин и Хејли со глисер пристигнаа на нивната коктел забава која ја организираа...

Најчитани неделава