Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Зошто Меган Маркл секогаш ги држи дланките споени?

Споените дланки на Меган Маркл не се ниту случајност, ниту незначаен гест – што открива војвотката со овој „драматичен“ потег?

zoshto-megan-markl-sekogash-gi-drzhi-dlankite-spoeni-01.jpg

Експертите за говор на тело многупати ни откриваат што значат гестикулациите на славните личности, посебно на членовите на британското кралско семејство.

Па така, ниту тоа што Меган често ја гледаме со споени дланки не е случајност и според експертите, открива како таа се чувствува за тоа што е кралски припадник.

Иако на прв поглед изгледа спонтано кога ќе ги спои рацете и ги држи под брадата, сепак има „драмски ефект“ во оваа гестикулација и всушност со тоа открива дека е среќна и горда што е дел од кралското семејство.

Џуди Џејмс, експерт во полето говор на тело, открива дека оваа гестикулација е експресија на возбуда и среќа за улогата која ја има, како и припадноста (во кралското семејство).

Со овој потег војвотката изгледа елегантно, разиграно и привлечно, а истиот гест го прави на повеќе појавувања во јавност.

Гестикулацијата на Меган со која открива дека е среќна што влезе во кралското семејство:

M. M. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Дали на Меган Маркл ѝ заврши фазата на „меден месец“? Нејзината дрскост во односот кон Кејт Мидлтон, како и во односот кон луѓето од п...
Меган Маркл со балетанки на бејзбол меч без бебето Арчи (фото) Меган Маркл е на породилно отсуство до есен, но таа се појави на бејзбол меч со ...
„Неискрени се и ме бркаат од животот“ – Таткото на Меган го критикува ... Таткото на Меган Маркл, Томас Маркл, наводно ја моли својата ќерка да му дозволи...