Џеј Ло го надмина Алекс – му подари винтиџ автомобил од 200.000 долари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Џеј Ло го надмина Алекс – му подари винтиџ автомобил од 200.000 долари

Тој неа ѝ купи Porsche од 140.000 долари, но Џеј Ло го „надмина“ со персонализиран винтиџ автомобил, чие обновување со луксузна внатрешност чини 200.000 долари.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-01.jpg

За 50-иот роденден на Џеј Ло, Алекс Родригез покажа дека не му е проблем да се потроши малку повеќе за саканата, но пејачката не дозволи неговиот подарок да биде подобар од нејзиниот.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-002.jpg

По повод 44-иот роденден, таа му подари многу редок и посебен Ford Bronco автомобил кој таа го одбрала и го персонализирала за Алекс.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-02.jpg

Иако е од 1976-та и со винтиџ изглед, сепак автомобилот е модифициран со модерна технологија, клима, греачи на кожените седишта, задна камера, а луксузниот ентериер вклучува и изгравирана „13-ка“ помеѓу седиштата, во чест на неговиот број на дрес.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-03.jpg

Целото обновување на автомобилот и опремувањето со луксузни додатоци чини 200.000 долари. 

Кога Џеј Ло и Алекс се возат – се возат со стил...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Зи откри зошто сè уште не зборува со Канје Вест Се чини дека раперот Џеј Зи со издавањето на новиот албум реши да се отвори за п...
Бред Пит и Анџелина Џоли немаат предбрачен договор: Како ќе се поделат $400-те милиони долари? Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Пред Пит во понеделникот, повикувајќи ...
Џеј Ло во дуксер и штикли на божиќен шопинг со Алекс Родригез Џенифер Лопез облечена во Gucci дуксер од 1.400 долари, беше забележана заедно с...

Спонзорирани линкови: