Џеј Ло го надмина Алекс – му подари винтиџ автомобил од 200.000 долари
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Оператор 06-12-2019
Продавач 06-12-2019


Џеј Ло го надмина Алекс – му подари винтиџ автомобил од 200.000 долари

Тој неа ѝ купи Porsche од 140.000 долари, но Џеј Ло го „надмина“ со персонализиран винтиџ автомобил, чие обновување со луксузна внатрешност чини 200.000 долари.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-01.jpg

За 50-иот роденден на Џеј Ло, Алекс Родригез покажа дека не му е проблем да се потроши малку повеќе за саканата, но пејачката не дозволи неговиот подарок да биде подобар од нејзиниот.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-002.jpg

По повод 44-иот роденден, таа му подари многу редок и посебен Ford Bronco автомобил кој таа го одбрала и го персонализирала за Алекс.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-02.jpg

Иако е од 1976-та и со винтиџ изглед, сепак автомобилот е модифициран со модерна технологија, клима, греачи на кожените седишта, задна камера, а луксузниот ентериер вклучува и изгравирана „13-ка“ помеѓу седиштата, во чест на неговиот број на дрес.

j-lo-go-nadmina-aleks-mu-podari-vintidj-avtomobil-od-200-000-dolari-03.jpg

Целото обновување на автомобилот и опремувањето со луксузни додатоци чини 200.000 долари. 

Кога Џеј Ло и Алекс се возат – се возат со стил...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Ло со длабоко деколте и перика од кристали, покрај тазе вереникот ... Пред 20 години таа првпат присуствуваше на најголемата модна вечер, а оваа годин...
Џеј Ло и уште 6 ѕвезди кои не се срамеле да прошетаат по бањарка и пап... На снимањето на нова романтична комедија, Џеј Ло се прошета низ Њујорк во бањарк...
Сите 4 прстени со кои поранешните партнери ја запросија Џеј Ло пред Ал... Иако во брак била со тројца мажи досега, сепак Џеј Ло беше запросена 4 пати пред...