Како изгледаат внуците на најпознатите дедовци во светот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Како изгледаат внуците на најпознатите дедовци во светот?

Мажите можат да бидат најстрогите татковци, но како целосно да се менуваат кога ќе добијат внуци.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-01.jpg

И познатите не се исклучок – дел од најпознатите холивудски заводници се веќе дедовци, а изгледа како нивните внуци да ги претвориле во сосема други личности.

Во продолжение погледнете како изгледаат внуците на некои од најпознатите дедовци во светот:

Снуп Дог и неговото големо семејство

Кога ќе слушнете за Снуп Дог, веројатно помислувате на убави жени, скапи автомобили и огромен златен накит.

Можеби е таков на сцена, но во приватниот живот раперот е навистина грижлив дедо на две внучиња.

Интересно е што редовно споделува фотографии од нив, а фановите сè уште не можат да се навикнат на „новиот“ Снуп.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-02.jpg

Тил Линдеман и внукот Фриц

Тил е дел од германскиот метал бенд Rammstein и ретко кој може да си го замисли како дедо.

На само 22-годишна возраст, Тил стана самохран татко. Тој долго време сам се грижеше за ќерка си, пред повторно да стапи во брак. Од вториот брак доби уште една ќерка, а во 2017-та стана горд дедо на внукот Фриц Фидел.

Интересно е што Фриц е голем фан на Rammstein.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-03.jpg

Николас Кејџ и внуците

Николас Кејџ има 2 внуци. Во 2014-та се роди Лусија, а во 2016-та Сорин.

И покрај натрупаниот распоред, Николас дава сè од себе за да биде со нив.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-04.jpg

Кид Рок и внуката Скај

Кид Рок стана дедо на 43-годишна возраст. Веднаш по раѓањето на внуката Скај, пејачот како да се смири и ретко кога е во неволја.

Познатиот рокер ја обожава внука си, ја носи во Дизниленд, ѝ купува подароци и редовно споделува фотографии со неа на социјалните мрежи.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-05.jpg

И Џим Кери е дедо

Холивудскиот комичар стана дедо на 48-годишна возраст, а неколкупати има изјавено дека внукот му е најголема среќа.

„Многу сум среќен што имам внук. Еднаш додека си игравме сфатив дека би умрел без него!“, сподели актерот на Twitter.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-06.jpg

Еди Марфи и внуката Еви Исла

Еди Марфи има огромно семејство – тој е татко на 4 сина и 6 ќерки. Во јули 2019-та, актерот стана и дедо.

Малата Еви Исла е опкружена со љубов уште од самото раѓање, а социјалните мрежи се преплавени со нејзини фотографии.

kako-izgledaat-vnucite-na-najpoznatite-dedovci-vo-svetot-07.jpg

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

Славни парови кои не сакаат деца Мнозинството луѓе имаат желба да се остварат во улогата на родители. Од друга ст...
10 докази дека Анџелина Џоли живее со полн здив по разделбата од Бред Пит Холивудската актерка не прифаќа порази и граба од животот. Таа купи нов дом, се ...
Џејми Дорнан ќе стане татко по 3 пат: „На сопругата секој ден ѝ велам дека ја сакам, а да се биде та... Актерот проговори за најважната улога во неговиот живот и за тоа што за него пре...

Најчитани неделава