Србинката што се омажи за шеик во Дубаи - Јелена бин Драи е „Ковид-19 роденденка“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Србинката што се омажи за шеик во Дубаи - Јелена бин Драи е „Ковид-19 роденденка“

Таа е една од најбогатите Србинки, но и покрај милионите на сметката и сопругот шеик таа ја задржува скромноста и вели дека најмногу од сѐ од родната земја ѝ недостигаат специјалитетите.

se-omazhi-za-sheik-vo-dubai-megju-najbogatite-srbinki-e-jelena-bin-drai-e-kovid-19-rodendenka-01.jpg

Јелена Јаковљевиќ бин Драи е модна дизајнерка и поранешна мис на Југославија од 1998 година, која се омажи за шеикот Саид бин Драи од Дубаи во 2008 година. Со него има 3 деца.

Неговото богатство е проценето на 2 милијарди долари.

Таа деновиве го прослави својот роденден, а на својот Инстаграм профил прикачи фотографија со маска на лицето и се пошегува дека е Ковид-19 роденденка.

Потоа таа прикачи уште една роденденска фотографија каде е во долга розова тоалета и во прегратка ѝ е едно од нејзините деца.

Јелена иако живее во луксуз ја задржува природноста и скромноста, а доказ за тоа се фотките што ги објавува на нејзиниот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

❤ I'm your Huckleberry

A post shared by Jelena Bin Drai (@jelenabindrai) on

Уште фотки на следната страна...Би можело да ве интересира:

Каков татко, таков син: Најубавите фотки од Роналдо и неговата мини-верзија Освен што е еден од најпопуларните и најдобрите фудбалери на светот, Кристијано ...
Дрејк повторно се отвори за Ријана: „Денес е роденден на некој кој многу го сакам“ Минатата година Дрејк јавно, на MTV VMA, се отвори и ги изрази своите емоции кон...
Ријана мисли дека латино дивата е очајна: Кои познати фаци не ја поднесуваат Џеј Ло? Зошто ѕвездата од Барбадос ја смета колешката за предавник? Од кого славната дам...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава