Андријана Јаневска рани желка, Сара Мејс без шминка: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?


Андријана Јаневска рани желка, Сара Мејс без шминка: Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

andrijana-janevska-rani-zhelka-sara-mejs-bez-shminka-shto-pravat-makedonskite-dzvezdi-na-instagram-01.jpg

Кој ужива во убавините на природата, кој покажува самодоверба со позирање без шминка, а кој игра со маалските кучиња?

Што прават македонските ѕвезди на Инстаграм?

Сара Мејс

Андријана Јаневска

View this post on Instagram

Желка јаде патлиџан 🐢

A post shared by Andrijana Janevska (@andrijana_janevska) on

Марко Новески

Лила Филиповска

View this post on Instagram

Stay safe 😂❤️

A post shared by Lila (@lilafilipovska) on

Аделина Тахири

Ивана Кнез

View this post on Instagram

На сликава сум со ПМС, работен ден што почна во 6 а заврши во 21, два мини нервни слома само дента, ја живеам 2020 против сите општествени моментални правила кои велат да не живееме туку да пазиме, до се ми е освен до сликање, до се ми е освен до козметичари и тинтрање, како секој од нас утрото ми започна со а денес што и ако продолжам да набројувам списокот ќе нема крај..ама се сликав. И застанав пред едно магично зајдисонце, во глава си повторив колку значи кога си позитивен, колку е најубаво кога веруваш во љубов иако сите околу тебе се обидуваат да го побијат тоа, колку работите се полесни кога ги решаваш со насмевка и колку се е во наши раце, целиот наш живот. Не е секој ден лесен, не е секој ден убав, но заради една капка проблем не дозволувај да се замати цел еден океан на среќа! Стани и насмеј се, животов е прекрасен! Намасте 🦋 #empoweringwomen #lovelife #lovecatsoriginal #lvcts #јассумљубов

A post shared by I Am Ivana Knez (@ivanaknez) on

Сара Маркоска

На следната страна уште македонски ѕвезди...Би можело да ве интересира:

Ана де Армас, новата Бонд девојка: „Не сум доволно убава и совршена за улогата“ 31-годишната кубанска актерка Ана де Армас ќе ја глуми Палома, главната женска у...
Аделина Тахири, Марјана Станојковска: Познати дами што најдобро знаат да „износат“ бикини Аделина Тахири во полутанга бикини, сестрите Кардашијан во смели модели... Кои п...
Сара Џесика Паркер на 55 години со неверојатно бикини тело на плажа со сопругот (фото) Исончана и со тонирано тело, Сара Џесика Паркер е вистинска божица на плажата. К...