Партнерката на Џанлука Ваки го покажа стомакот 2 седмици по породувањето со царски рез (фото)


Партнерката на Џанлука Ваки го покажа стомакот 2 седмици по породувањето со царски рез (фото)

25-годишната Шерон Фонсека изгледа прекрасно само 2 седмици по породувањето, објаснува што ѝ е црната линија на стомакот и отворено кажува дека не го чувствува половина стомак.

partnerkata-na-djanluka-vaki-go-pokazha-stomakot-2-sedmici-po-poroduvanjeto-so-carski-rez-foto-01.jpg

Џанлука Ваки и Шерон Фонсека уживаат во новата улога на родители на малечката Блу Јерузалема Ваки.

Шерон со искрена исповед за царскиот рез на Инстаграм отворено кажа како се чувствува:

2 седмици по породување. Качив 10 килограми за време на бременоста и полека се враќам во „нормала“. Моето тело процесира сѐ! Сѐ уште е многу поинакво од претходно. Имам конци од царскиот рез, не го чувствувам половина од мојот стомак и имам некои стрии околу градите.

Ова е долг процес на закрепнување и одам полека. Всушност, јадам поздраво отколку што јадев за време на бременоста (затоа што Блу не сакаше зелен зеленчук) и користам специјална облека што ми ја препорача докторот за „обликување“ на телото, односно за закрепнување по операцијата.

Можеби звучи клише, но уште се воодушевувам што можат нашите тела да сторат за нас. Уживам во сето тоа и го сакам моето тело повеќе од претходно.

Да додадам дека црната линија на мојот стомак се нарекува „The linea nigra“ и исчезнува со текот на времето, не е е од царскиот рез.“

Шерон само две седмици по породувањето:

Емотивното видео што го објави Џанлука Ваки со нивната ќеркичка:

Дека парот ужива во родителството доказ се и фотките на кои се шегуваат дека кога е студено за шетање надвор, тие со количката шетаат дома:

partnerkata-na-djanluka-vaki-go-pokazha-stomakot-2-sedmici-po-poroduvanjeto-so-carski-rez-foto-02.jpg

partnerkata-na-djanluka-vaki-go-pokazha-stomakot-2-sedmici-po-poroduvanjeto-so-carski-rez-foto-03.jpg

partnerkata-na-djanluka-vaki-go-pokazha-stomakot-2-sedmici-po-poroduvanjeto-so-carski-rez-foto-04.jpg

На следната страна фотки од почетокот на нивната врска...Би можело да ве интересира:

11 фото докази што сè работат асистентите на ѕвездите Од местење на чевлите на ѕвездите до држење на храната и организирање на патувањ...
10 месеци по породувањето, Ева Лонгорија изгледа совршено на Кански фестивал 2019 (фото) На отворањето на Кански фестивал 2019, Ева Лонгорија изгледаше беспрекорно во ро...
Џанлука Ваки ужива на одмор на јахта во Италија и повторно танцува со трудната девојка И покрај големата разлика во години која предизвикува контроверзии, овој пар деф...

Најчитани неделава