Најпластичниот маж на светот слави со фотосесија што од жив Кен, пред една година стана жива Барби (фото)


Најпластичниот маж на светот слави со фотосесија што од жив Кен, пред една година стана жива Барби (фото)

Од Родриго стана Џесика, најпластичниот маж на светот сега е русокоса со фигура на песочен часовник. Многумина се згрозени, но тој вели дека конечно е среќен.

najplastichniot-mazh-na-svetot-od-zhiv-ken-koj-pred-edna-godina-stana-zhiva-barbi-slavi-so-fotosesija-foto-01.jpg

Родриго Алвес кој му беше познат на светот како жив Кен и беше познат како најпластичниот човек на светот пред една година одлучи да стане жена.

najplastichniot-mazh-na-svetot-od-zhiv-ken-koj-pred-edna-godina-stana-zhiva-barbi-slavi-so-fotosesija-foto-03.jpg

Тој направи уште низа модификации на своето тело и сега е 37-годишна русокоса со раскошни облини.

Покрај пластичните операции, Родриго имал и хормонска терапија и сесии со психолог. Вели дека сега е среќен затоа што комплетно ја истакнал својата женственост.

najplastichniot-mazh-na-svetot-od-zhiv-ken-koj-pred-edna-godina-stana-zhiva-barbi-slavi-so-fotosesija-foto-04.jpg

„Како маж имав одличен живот. Постигнав многу, се забавував одлично, но никогаш не бев вистински среќен, сакав да бидам жена.

Сега, кога се гледам во огледало сум навистина среќен затоа што ја гледам жената која долго време беше во мене“, изјави тој.

najplastichniot-mazh-na-svetot-od-zhiv-ken-koj-pred-edna-godina-stana-zhiva-barbi-slavi-so-fotosesija-foto-02.jpg

За славење на една година од промената на полот тој направи специјална фотосесија:

На следната страна фотки од секојдневието на Родриго кој стана Џесика Алвес...Би можело да ве интересира:

Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото) Брус Џенер со операција го промени полот и стана Кејтлин Џенер... Заедно со Кајл...
Доказ дека Блу Ајви е копија на мама Бијонсе (фото) Иако можеби навидум не изгледа така, дечињата знаат да бидат вистинска копија на...
Ѕвезди кои имале ФБИ досие, но ретко кој знае Низ годините, ФБИ имаат собрано тајни информации за милиони луѓе ширум светот, а...

Најчитани неделава