„Ти ѕвонам на телефонскиот број, дали некој ќе крене“: Ким Кардашијан емотивна за роденденот на починатиот татко


„Ти ѕвонам на телефонскиот број, дали некој ќе крене“: Ким Кардашијан емотивна за роденденот на починатиот татко

„Го вртев твојот телефонски број и се прашував дали некој ќе крене после сите овие години. Всушност, не можам да верувам дека го паметам уште. Те молам посети ме во соништата наскоро“, напиша Ким по повод роденденот на својот починат татко.

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-01.jpg

Ким Кардашијан обично не сака да покажува слабост. Без разлика низ какви тешки периоди минува, како што е сега разводот со Канје Вест по 7 години брак, таа останува присебна и на социјалните мрежи се однесува како ништо да не се случило.

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-12.jpgКим веќе не носи прстен

Но, овојпат на денот на роденденот на нејзиниот починат татко ја покажа својата емотивна страна и покажа колку всушност тој ѝ недостига.

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-07.jpg

Вчера (22.02) за нејзиниот татко, адвокатот и бизнисмен Роберт Кардашијан, кој почина во 2003, таа напиша:

„Среќен роденден тато! Го славам секој ден, но денес уште повеќе. Толку многу имам да ти кажам. Ѕвонев на твојот телефонски број и се прашував дали некој ќе крене после сите овие години.

Всушност, не можам да верувам дека го паметам уште. Те молам посети ме во соништата наскоро.“

Повеќе фотографии од таткото на Ким:

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-09.jpg

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-08.jpg

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-04.jpg

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-06.jpg

ti-vrtam-na-telefonskiot-broj-dali-nekoj-kje-krene-kim-kardashijan-emotivna-za-rodendenot-pochinatiot-tatko-05.jpg

Од „кланот“ Кардашијан-Џенер има уште две сестри (Кајли и Кендал Џенер), но на нив татко им е Брус, кој стана жена и се вика Кејтлин Џенер - Кајли се шета со тато Кејтлин Џенер, кој сега повеќе наликува на мајка (фото)

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ким им се придружи на Кортни и бившиот - со децата на одмор во Костарика (фото) Ким Кардашијан со ќеркичката Норт им се придружи на Кортни и нејзиниот бивши, Ск...
Пред роденденот на Кајли Џенер во Италија, Тревис Скот конечно грижлив татко (фото) Младата милијардерка шета низ Позитано на Амалфи брегот пред својата роденденска...
Ким Кардашијан објави фотка од мајка ѝ Крис Џенер во бикини и ги разбесни твитерџиите „Да се биде слаб не е цел, да се биде самоуверен во својата кожа по породувањето...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg