Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


Мустафа Сандал, бившиот на Емина Јаховиќ, се ожени со 19-години помладата девојка – се подготвуваат за раскошна дводневна свадба во Рим (фото)

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ и неговата партнерка Мелис се венчаа со интимна церемонија, а наскоро ќе прават раскошна свадба која наводно чини 200.000 евра.

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-01.jpg

Поранешниот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Сандал, се венча со неговата избраничка Мелис Сутшуруп која е 19 години помлада од него.

На 3-ти јуни, парот само се регистрираше, а според српските медиуми, на 10-ти ќе направат дводневна свадба во Рим која наводно ќе чини 200.000 евра.

Раскошните свадби не се ништо за 52-годишниот турски пејач – за венчавката со Емина Јаховиќ во 2008 беше потрошена речиси иста сума.

Мустафа и Мелис го кажаа судбоносното да во турската амбасада во Рим, а од убавиот миг споделија и неколку фотки.

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-1.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-03.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-05.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-07.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-08.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-09.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-10.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-12.jpg

mutafa-sandal-bivshiot-na-emina-jahovikj-se-ozheni-so-19-godishni-pomladata-devojka-se-podgotvuvaat-za-raskoshna-dvodnevna-svadba-vo-rim-foto-02.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ја учи ќеркичката да плива, ја храни: Џанлука Ваки ужива во улогата на татко, но и сопруг (фото) Убавата Шерон Фонсека ужива во бракот со шармантниот Италијанец и не штеди на уб...
Ирина Шајк е бикини божица на јахта на Ибица, додека Бредли Купер мака мачи со двојникот криминалец ... За Ирина Шајк очигледно периодов важи фразата „сингл и среќна“. Таа ужива на лет...
Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс со дијамантски прстен со посебно значење - прославиле со пиење ... По околу година и пол заедно, Машин Ган Кели ја запроси Меган Фокс, а наводно пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg