Како Амбер Херд е виновна за пропаста на Кара Делевињ?

На фотографиите во последно време убавицата Кара Делевињ изгледа непрепознатливо - едвај стои на нозе и фановите заклучуваат дека очигледно ѝ е потребна помош. Таа има дијагноза биполарно растројство и депресија, но како љубовната врска со Амбер Херд ѝ беше капак на сè – милијардери, секс во тројка, дрога?

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-01.jpg

Кара Делевињ (30) беше еден од најплатените модели на светот, сè додека не почна да ги загрижува сите со својот изглед и скандалозно однесување, кои посочуваат на тоа дека минува низ тежок период.

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-14.jpg

Таа во повеќе пригоди во последно време е фотографирана во ужасно издание и изгледа како да е под дејство на опијати. Буквално, едвај стои на нозе и фановите заклучуваат дека очигледно ѝ е потребна помош.

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-04.jpg

Поради нејзината состојба биле загрижени и нејзиното семејство и пријатели, но британската манекенка наводно по секоја цена се обидува да избегне рехабилитација.

Кара веќе години наназад се бори и со биполарно растројство и депресија.

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-001.jpg

Неодамна таа говореше и дека е под огромен стрес и дека навистина има проблеми со менталното здравје.

Вели дека детството полно трауми од растење со мајка - зависник од хероин, ѝ било навистина тешко затоа што постојано живеела во страв, со токсични односи и често недостиг од мајчина љубов.

Таа вели дека кога наполнила 30 години, како да почнале уште посилно да ѝ се враќаат траумите од детството.

„Секој има нешто низ кое минува со своето семејство. Чувствувам дека мојот живот беше навистина стресен, имаше многу хаос и не бев сигурна дали некои луѓе се добри или не“

Но, сега во целата приказна се појави и едно добропознато име – Амбер Херд.

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-11.jpg

Во странските медиуми кружат гласини дека Кара била љубовница на Амбер за време на нејзиниот краток и бурен брак со Џони Деп, а за време на судскиот процес околу разводот на Амбер и Деп се споменуваше и секс во тројка на Илон Маск, Кара и Амбер, иако милијардерот повеќепати го негираше тоа.

kako-amber-herd-e-vinovna-za-propasta-na-kara-delevinj-09.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Најбурните разводи на регионалните и светските ѕвезди Иако се разведоа пред 11 години, Гоца Тржан и Иван Маринковиќ до денес се „препу...
Кара Делевињ се бакнува со девојката, Ана Винтур го поправа карминот: Славни личности кои го „украдо... Кара Делевињ се бакнува со девојката, синот на Дејвид и Викторија Бекам, Ромео н...
Креирала посебен секси костум за да го заведува, се вљубил во нејзината „злоба“ – Амбер Херд оцрнета... За да го заведе, креирала костим инспириран од неговиот омилен карактер од видео...
Познати личности кои имаат повеќе хејтери, отколку фанови Веројатно очекувате на листата да се најде Амбер Херд. Но, кои се другите познат...
„Токсична“, „Кошмар“ - Амбер Херд со патерици ја шета ќерка ѝ во Мадрид, откако беше оцрнета во биог... Амбер Херд беше забележана во Мадрид со ќерка ѝ Уна, во друштво на сестра ѝ и не...
Како Џони Деп по судењето со Амбер стана најдобар другар со крвавиот принц од Саудиска Арабија? По јавното судење со Амбер Херд, кралското семејство од Саудиска Арабија стана н...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg