Канје Вест ги терал вработените да гледаат порно и им покажувал експлицитни фотографии од Ким Кардашијан

Според неколку поранешни вработени во Yeezy и Adidas, Канје Вест честопати гледал порно за време на состаноци и им покажувал експлицитни видеа и снимки од него, но и од Ким Кардашијан.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-01.jpg

Скандалите поврзани со Канје Вест не стивнуваат – по расистичките изјави, неговите поранешни вработени откриваат дека тој им покажувал експлицитни снимки и фотографии од Ким Кардашијан, а честопати пуштал и видеа за возрасни на состаноци.

Според магазинот Rolling Stone, раперот пробувал да наметне доминација врз вработените користејќи вербално малтретирање, па дури и експлицитни фотографии и видеа од кои дел биле со Ким Кардашијан.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-02.jpg

Од магазинот велат дека разговарале со 20-тина поранешни вработени во Yeezy – модниот бренд на Канје – како и поранешни вработени од Adidas кои соработувале со раперот.

Повеќето од нив откриваат дека Канје во неколку наврати ги присилил да гледаат експлицитни фотографии и видеа од Ким Кардашијан.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-03.jpg

Според еден од интервјуираните, во 2018 година раперот имал состанок со дел од вработените, кога им покажал експлицитно видео од Ким.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-04.jpg

Истата година, за време на друг состанок, Канје покажал гола фотографија од Ким, изјавувајќи дека му ја испратила таа.

„Фотографијата беше многу интимна. Пробав да не реагирам“.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-05.jpg

Пред неколку години, млад дизајнер кој се надевал на соработка со раперот отишол во неговиот дом на интервју за работната позиција.

Само што влегол во дневната соба, Канје му рекол да погледне во екранот на лаптопот. Дизајнерот мислел дека раперот ќе му покаже нешто поврзано со работната позиција, но Канје му покажал порно снимка.

„Ми покажа порно со две девојки. Само ми рече ’Што мислиш за ова?‘ и не се ни насмеа“.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-06.jpg

Други двајца дизајнери споделуваат слични приказни, истакнувајќи дека раперот им покажувал и секс снимки од него со разни жени.

„Се случуваше додека сме на состанок тој да си го извади лаптопот и да си пушти порно. И само ќе речеше ’Знам дека ви е непријатно, но ми треба ова за да бидам фокусиран‘. Ние само ќе речевме во ред“, открива поранешен вработен кој вели дека морале да му се потчинуваат на Канје доколку сакале да ги задржат работните места.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-07.jpg

Истата личност тврди дека тој го видел Канје како пушта порно на најмалку пет состаноци.

Повеќето интервјуирани личности сметаат дека раперот ја користел оваа тактика со цел да ги тестира нивните граници и да им наметне доминантност.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-08.jpg

Дел од нив велат и дека Канје се однесувал ужасно кон жените кои работеле за него.

Покрај тоа што ги навредувал, тој неретко им дофрлал и сексистички коментари, но и се однесувал „предаторски“ кон нив и ги вознемирувал.

kanje-vest-gi-teral-vrabotenite-da-gledaat-porno-i-im-pokazhuval-eksplicitni-fotografii-od-kim-kardashijan-09.jpg

Спирова С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џорџина до него, мајка му спроти него – како изгледа одморот на Роналдо на Мајорка? Кога ги имаш двете најважни жени во својот живот до себе, тогаш си незапирлив......
Ким Кардашијан во розов фустан како Барби од реалноста - никогаш послаба (фото) Во совршен Balenciaga фустан, со многу прстени, екстремно долги нокти и малечка ...
4 работи за кои Ким Кардашијан е позитивен пример, но никој не ги гледа заради скандалите (фото) Се чини дека Ким Кардашијан кариерата ја изгради врз скандали и лоша репутација....

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg