АТП - Најдобри поени сезонава

atp-najdobri-poeni-sezonava-povekjeКако и секоја година, асоцијацијата на тениските професионалци – АТП, ги одбира најдобрите поени на сезоната. Новак Ѓоковиќ е учесник во...


...три поени, како и Рафаел Надал, додека Роџер Федерер е во главна улога во два поени.

Ова се поените кои воодушевија годинава:

Би можело да ве интересира:

Роџер Федерер ја завршува 24-годишната кариера: „Ви благодарам на сите што ми помогнавте да си го ос... Со емотивна објава на неговиот официјален веб-сајт, тенисерот Роџер Федерер спод...
По скандалот за допинг на Олимписки Игри, 15-годишната Русинка доби дозвола да продолжи да се натпре... Светот со нетрпение го очекува настапот на 15-годишната Камила Валиева, откако С...
„Моето семејство никогаш нема да го заборави овој гест“ - Кристијано Роналдо трогнат од навивачите н... „Ви благодарам. Јас и моето семејство никогаш нема да го заборавиме овој момент ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg