Емотивната прегратка на Новак Ѓоковиќ и неговиот син по триумфот на Вимблдон (видео)


Емотивната прегратка на Новак Ѓоковиќ и неговиот син по триумфот на Вимблдон (видео)

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-01.jpg

По два часа игра со Кевин Андерсон, Новак Ѓоковиќ го освои Вимблдон по четврти пат. Во интервјуто по мечот откри дека токму неговиот син Стефан му бил најголема мотивација за победа.

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-06.jpg

Малиот Стефан навиваше за својот татко во прегратката на неговата мајка Јелена Ѓоковиќ на трибините.

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-05.jpg

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-02.jpg

Тој има помалку од 5 години, па не можеше да ги гледа мечовите во живо, но се надевав ако некогаш тоа се случи дека ќе можам да го држам трофејот кога ќе биде таму. Многу сум емотивен. Прекрасно е чувството затоа што за првпат имам некој во мојот живот кој навива: „Тато, тато“, изјави Ѓоковиќ.

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-04.jpg

По триумфот на 13-иот Гренд слем турнир на Ѓоковиќ, откако му честитаа Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, тенисерот веднаш тргна накај својата сопруга и син. Инаку, тој има и ќерка Тара, која се роди во септември мината година. Неговиот син Стефан е роден во 2014 година.

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-07.jpg

emotivnata-pregratka-na-novak-gjokovikj-i-negoviot-sin-po-triumfot-na-vimbldon-video-08.jpg

Погледнете ја емотивната прегратка на Новак и малиот Стефан:

Novak Djokovic hugs his son Stefan after Wimbledon triumph

A very special father-son moment... #Wimbledon

Posted by Wimbledon on Sunday, July 15, 2018
" data-width="630" data-show-text="false">
Novak Djokovic hugs his son Stefan after Wimbledon triumph

A very special father-son moment... #Wimbledon

Posted by Wimbledon on Sunday, July 15, 2018

С. С.| Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тајната која родителите на Новак Ѓоковиќ ја криеле цели 17 години од него: „Тој немаше поим што се с... „Тоа не траеше две или три, туку цели 17 години. Се селевме од стан во стан. Тој...
Мислел дека нема шанси кај неа, а сега имаат 4 деца - Пилар Рубио (43) е згодната сопруга на Серхио ... По четири родени деца и на 43 години шпанската ТВ водителка и сопруга на познати...
Јаде од тревата на теренот, си зборува сам со себе - интересни факти за Новак Ѓоковиќ Новак Ѓоковиќ е еден од најдобрите тенисери во светот. Иако како мал сакал скија...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg