3 годишно девојче има албум


3 годишно девојче има албум

3-godisno-devojce-izdade-album-povekjeТригодишно девојче од Непал, Atithi KC, е најмладата пеачка на светот која го издала својот прв самостоен албум. Atithi KC пее буквално откако...

 

...прозборувала за прв пат и е веќе ѕвезда во родниот Непал.

Со ова остварување таа е конкурент за да биде впишана во Гинисовата книга на рекорди. Малата Atithi е пресреќна за својот успех.

3-godisno-devojce-izdade-album

Можете да погледнете и еден нејзин видео спот.

Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се ... Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
Носи „приватен“ тоалет со себе: 4-те чудните навики при патување на Ки... Фотографијата со телохранителите кои трчаат околу неговиот автомобил го обиколи ...
Од рај до пекол: Како изгледала Либија некогаш, а како изгледа денес? ... Некогаш таа била најбогатата африканска држава, денес луѓе се држат во заробениш...