Лажела дека е богата германска наследничка и доби 12 години затвор


Лажела дека е богата германска наследничка и доби 12 години затвор

Под лажно име за себе го креирала животот што го посакува со луксузни патувања, СПА третмани и дружба со кремот на Мехетн.

lazhela-deka-e-bogata-germanska-naslednichka-i-dobi-12-godini-zatvor-01.jpg

Ана Делви  со години го мамела светот дека е богата германска наследничка со милиони на сметката.

Сега, таа е осудена на 4 до 12 години затвор за луксузниот живот што го живеела на грб на другите.

По пресудата за медиумите таа изјави: „Не ми е жал“. Судијата токму нејзиниот надмен став во текот на целото судење и некаењето за делото изјави дека ja натерало на построга казна.

lazhela-deka-e-bogata-germanska-naslednichka-i-dobi-12-godini-zatvor-12.jpg

Ана Делви, чие вистинско име е Ана Сорокин и потекнува од Русија, во текот на овие години мамела банки, луѓе, компании, познати личности, хотели за огромни суми.

Таа живеела во високите социјални кругови на Менхетн, велела дека има наследено 60 милиони евра и за себе го креирала животот што си го посакува.  Раскошни вечери, СПА третмани, личен тренер било секојдневието на Ана.

lazhela-deka-e-bogata-germanska-naslednichka-i-dobi-12-godini-zatvor-11.jpg

Во судот неколку пати доаѓала облечена во дизајнерски парчиња, имала ангажирано позната стилистка и сè уште се трудела да ја игра улогата на германска наследничка.

Поранешна нејзина пријателка сведочела против неа на суд за патувањето во Мароко на кој таа била наместена да и плати сè. Низ солзи изјавила дека запознавањето на Ана ѝ е најтрауматското искуство во животот и се кае за тоа. На луксузното патување потрошиле 53.000 евра.

lazhela-deka-e-bogata-germanska-naslednichka-i-dobi-12-godini-zatvor-10.jpg

Многу влијателни луѓе од срам не се осмелиле да сведочат против Ана, иако таа ги измамила и нив.

Во тек се преговори за снимање филм за оваа неверојатна приказна.

lazhela-deka-e-bogata-germanska-naslednichka-i-dobi-12-godini-zatvor-14.jpg

Фотки од судскиот процес на Ана на следната страна...Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава