Каролина на 72 години добила тело какво немала на 20 години – Променила само една работа
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Account Manager 28-02-2020
Менаџер 28-02-2020


Каролина на 72 години добила тело какво немала на 20 години – Променила само една работа

72-годишната Каролина има тело какво многу девојки се трудат да постигнат.

karolina-na-72-godini-dobila-telo-kakvo-nemala-na-20-godini-promenila-samo-edna-rabota-001.jpg

Соочувањето со дијабетесот целосно ѝ го променило животот. Болеста ја натерала комплетно да се откаже од шеќерот и тврди дека во тоа се крие тајната на нејзината линија.

Благодарение на нејзините новоусвоени навики, на 72 години изгледа подобро од било кога.

Шеќерот за неа е забранет, а покрај тоа секоја ноќ си дозволува сон од 8 часа, a порциите храна ѝ се строго контролирани.

Иако звучи невозможно, таа вели дека воопшто не ѝ недостасува: „Постојат толку здрави замени. Стевијата е една од нив.“

За добар изглед на кожата се заблагодарува на кремите со заштитен фактор, кои ги нанесува секој ден.

Поранешната зависничка од слатки, денес не може да си го замисли денот без протеини, кога има напад на глад.

Сепак, смета дека е многу важно да не му дозволите на телото да пати: „Не сметам дека е потребно целосно да се лишите од одредени работи, туку да имате разумна мера и да имате здрава замена.“

Каролина не крие дека имала и неколку естетски зафати и третмани, но вели дека и со нив не претерува.

Како изгледа најзгодната 72-годишна баба?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...
„Бидете фини еден кон друг“ - Тој има 103 години, таа 100 и прославија 82 години брак Нивната љубовна приказна започнала кога се сретнале во 1935 година, се вљубиле е...

Најчитани неделава