Додека ние купуваме тоалет хартија, во Холандија редици пред кофи-шопови (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Додека ние купуваме тоалет хартија, во Холандија редици пред кофи-шопови (фото)

Секој различно се справува со самоизолацијата. Додека кај нас постојано се празнат полиците со брашно во маркетите, квасец да најдеш е премија, а тоалетната хартија оди како „алва“, во Холандија луѓето се фокусирани да се обезбедат со легални „намирници“ од кофи-шоповите.

dodeka-nie-kupuvame-toalet-hartija-vo-holandija-redici-pred-coffe-shopovi-01.jpg

Едно е сигурно - додека се дома, ќе бидат релаксирани. Ова се фотките кои се споделуваат од огромните редици пред кофи-шопови на социјалните мрежи.

https://twitter.com/hausofIau/status/1239239961288851456?s=20

dodeka-nie-kupuvame-toalet-hartija-vo-holandija-redici-pred-coffe-shopovi01.jpg

dodeka-nie-kupuvame-toalet-hartija-vo-holandija-redici-pred-coffe-shopovi02.jpg

dodeka-nie-kupuvame-toalet-hartija-vo-holandija-redici-pred-coffe-shopovi03.jpg

dodeka-nie-kupuvame-toalet-hartija-vo-holandija-redici-pred-coffe-shopovi04.jpg

Е. П. | Црнобело/ фото: Твитер

Би можело да ве интересира:

Косата ѝ е долга речиси два метри и не ја измила скоро 20 години (фото) Вели дека мирисите кои се впиваат во нејзината коса ѝ се драги затоа што ја потс...
Како 8 годишно момче заработи 22 милиони долари? Преку игра и забава малиот Рајан дојде до светска слава и до врвот на една од ли...
Жена за првпат стана мајка на близначиња на 50 години, по низа спонтани абортуси Го чекала вистинскиот, но не дошол, па од 39-годишна возраст минала години и год...

Спонзорирани линкови: