Фото на денот: Во потрага по храна 14 слончиња се опиле и заспале во градина


Фото на денот: Во потрага по храна 14 слончиња се опиле и заспале во градина

Додека луѓето се во домашна изолација за да спречат ширење на корона вирус, животните се надвор и уживаат, а слончињата кои се опијаниле станаа хит на социјалните мрежи.

foto-na-denot-vo-potraga-po-hrana-14-slonchinja-se-opile-i-zaspale-vo-gradina-01.jpg

На социјалните мрежи се шират фотки од 14 слончиња, кои лутале низ село во Јунан (Кина) во потрага по пченка и друга храна.

Тие испиле 30kg вино од пченка (кинески специјалитет), се опијаниле и заспале во близина на градина, а глетката мора да се доживее.

Планетата Земја можеби конечно ќе се врати во нормала откако ќе ја одмориме и ќе се потсетиме на вистинските вредности, но би било добро кога овие животни би имале доволно храна насекаде, наместо да мора да лутаат гладни.

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 ужасни фото докази дека планетата плаче од загадувањето Од загадени океани со мртви риби до токсичен воздух, мајката природа плаче од на...
Зошто многу мажи од Русија носат бикини додека полнат бензин? Русија е чудна земја со уште почудни луѓе. Но, одлични се за да ви го направат д...
Жени со гондоли низ Венеција веслаат и носат храна до луѓето (фото) Жени ги користат гондолите и нудат бесплатен транспорт на намирници до најзагроз...

Најчитани неделава