„Ова е татко ми, има 73 години и работи во Брза помош во време на корона“


„Ова е татко ми, има 73 години и работи во Брза помош во време на корона“

Фотографијата од овој посветен доктор кој на прво место го става здравјето на пациентите, а не својот живот, стана вирален хит.

ova-e-tatko-mi-ima-73-godini-i-raboti-vo-itna-pomosh-vo-vreme-na-korona-01.jpg

Фотографија од 73-годишен маж што работи како доктор во Брза помош во време на корона стана вирален хит.

Неговата ќерка Кристин Фишер на Твитер откри дека му пишала порака на татко ѝ да го праша како се држи, а тој ѝ ја испратил оваа фотографија.

Таа била трогната од неговата посветеност на работата без разлика на неговите години и опасноста по неговото здравје.

„Ова е мојот татко. Тој е 73-годишен доктор во Брзата помош во Тексас, која ја обожава својата работа и не сака да се пензионира никогаш. Ми ја испрати оваа фотографија откако го прашав што прави и почнав да плачам во мигот штом ја видов“.

Запознајте го овој инспиративен човек:

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Масажа на стапала во јавен превоз, влечки за тоалет: 15 работи кои се можни само во Азија Во земјите на Азија владее целосно поразлична и необична атмосфера во секојдневи...
Пар се венчал кога тој имал 17 години, а таа 51 - сега слават 19 години брак По 8 месеци врска, тие се венчале иако со 34 години разлика во години еден од др...
10 работи на кои не можам да се навикнам и по 5 години живот во САД Кажување на непријатни приказни пред луѓето што не се доволно блиски и мотото „ш...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg