Новак и Јелена се излечија од корона вирусот, а тенисерот донираше 5 милиони динари за болницата во Нови Пазар


Новак и Јелена се излечија од корона вирусот, а тенисерот донираше 5 милиони динари за болницата во Нови Пазар

Новак и Јелена по 10-тина дена во самоизолација добија негативен тест на корона вирусот, а тенисерот во меѓувреме донираше 5 милиони динари за болницата во Нови Пазар, каде владее вистински хаос заради корона вирусот. 

novak-i-jelena-se-izlechija-od-korona-virusot-a-teniserot-donirashe-milioni-dinari-za-bolnicata-vo-novi-pazar-01.jpg

По скандалот на Adria Tour, каде се рашири корона вирусот на неколку тенисери, и Новак и Јелена добија позитивни тестови.

novak-i-jelena-se-izlechija-od-korona-virusot-a-teniserot-donirashe-milioni-dinari-za-bolnicata-vo-novi-pazar-02.jpg

Двајцата не чувствувале никакви симптоми на вирусот и поминале лесно, а во консултација со лекари, 10-тина дена подоцна направиле уште еден тест кој бил негативен, што укажува дека парот се излечи од вирусот.

Во меѓувреме, Ноле не остана рамнодушен на ситуацијата во Нови Пазар, каде владее вистински хаос.

На неколку места низ Србија, се создаваат повторно жаришта, а Нови Пазар е едно од нив, за што сведоци велат дека болниците се полни и пациентите лежат по земја, бидејќи нема услови.

Новак повторно ја покажа својата хуманост и донираше 5 милиони динари за болницата во Нови Пазар, каде ситуацијата е сериозна.

Вознемирувачки фотки и видеа објавени на Инстаграм:

„Луѓе ова не е Италија или Америка, ова е Нови Пазар и луѓето умираат на улици, по ходници без помош“ - гласи дел од изјавата.

https://www.instagram.com/p/CCDMhBwJ3wS/?igshid=5itty71jel3p&fbclid=IwAR0Tb0bNUC8IQMokgXI06QDUecryuyIQ_PzD3AbOPPKi_qiyrI_qYYrRGIo

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како 8 годишно момче заработи 22 милиони долари? Преку игра и забава малиот Рајан дојде до светска слава и до врвот на една од ли...
23-годишна девојка за својата невиност ќе добие 2.4 милиони евра Бизарната вест дека ја продава својата невиност ја објави минатото лето, а сега ...
Од што е направено корона-колачето? (фото) Ресторан во Прага реши на светот да му понуди Корона-колаче... Ресторан во Пр...

Најчитани неделава