„Канцеларија“ во рајот: Барбадос нуди престој од една година за сите што работат од дома
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


„Канцеларија“ во рајот: Барбадос нуди престој од една година за сите што работат од дома

Замислете тиркизно синило, бели плажи, палми, коктел и вие работите онлајн... Па, кој не би си посакал таква рајска „канцеларија“? Уште да можевме без проблем да стигнеме дотаму...

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-01.jpg

Островот Барбадос чека на сите оние кои се во можност да стигнат дотаму. Оваа рајска дестинација поради недостигот на туристи годинава одлучи да понуди една година слободен престој за сите луѓе кои работат од дома, односно можат да си работат онлајн од некоја рајска плажа на Барбадос.

Не е потребно ниту виза, ниту работна дозвола за престој, потребно е само да ги спакувате куферите и да работите оттаму.

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-04.jpg

Оваа карипска земја се одлучи на ваков потег за да ја подобри малку економската ситуација во државата.

Па, зошто би седеле затворени во својот стан кога можете да работите од плажа на Барбадос?

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-07.jpeg

Добар предлог, зарем не?

Уште да видиме како ќе се одвива ситуацијата со нашите патувања и дали има начин без проблеми да стигнеме дотаму.

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-08.jpg

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-06.jpg

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-05.jpg

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-03.jpg

kancelarija-vo-rajot-barbados-nudi-prestoj-od-edna-godina-za-site-shto-rabotat-od-doma-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ црно-бели фотки: Како изгледало одењето на плажа пред 100 години? Нема ништо подобро од ден поминат на плажа, но ако за вас тоа значи излежување п...
Рајски филипински остров, упропастен од туристи, е отворен по 6 месеци чистење (фото) Грижата за мајката природа ќе биде приоритет, а хотелските сопственици и туристи...
Вирално видео: Маж фати ајкула со голи раце блиску до плажа Додека луѓето на плажата врескале „ајкула“ и настанала паника, тој направил нави...

Најчитани неделава