Србинка без раце живее со полн здив, освојува први места и има партнер што ја сака до небото (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
SEO Specialist 26-10-2020


Србинка без раце живее со полн здив, освојува први места и има партнер што ја сака до небото (фото)

Насмеана, позитивна, успешна и вљубена... Дејана Бачко е девојка за која само небото е граница.

srbinka-bez-race-zhivee-so-poln-zdiv-osvojuva-prvi-mesta-i-ima-partner-shto-ja-saka-do-neboto-foto-01.jpg

Дејана Бачко е девојка без раце, која на Инстаграм е потпишана како „девојка со крилја“ и има повеќе од 36.000 следбеници.

Родена е 1994 година во Нови Сад без горни екстремитети. Насмеана е, оптимистична и му се радува на животот. Taa e вљубеник во уметноста, но и спортот.

Таа е токму таква затоа што не дозволува физичката попреченост да ја спречи да си ги реализира соништата.

Дејана има освоено први места на параолимпијадата на теквондо на европско и светско ниво, плива, нурка, има партнер кој ја сака до небото, патува и му се радува на животот.

Нејзина цел е да ги инспирира другите дека сѐ е возможно.

Запознајте ја оваа прекрасна девојка:

https://www.instagram.com/p/CCnyqEPHBeA/

https://www.instagram.com/p/CC6deayHBBw/

https://www.instagram.com/p/CC6toszHMGT/

https://www.instagram.com/p/CCeTHovngTO/

https://www.instagram.com/p/CCTvuUPH7V4/

https://www.instagram.com/p/CCOGGj-HR9Y/

https://www.instagram.com/p/CCMWjyyneKk/

https://www.instagram.com/p/CCL3ew8HbM9/

https://www.instagram.com/p/CCFy_kfn6D8/

https://www.instagram.com/p/CCB8o1VHRc3/

https://www.instagram.com/p/CB783lgn6qv/

https://www.instagram.com/p/CB5xD-cnazS/

https://www.instagram.com/p/CBzt6HXHMpR/

Уште фотографии од Дејана на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 фото докази дека светот е убав ако ја видиме љубовта околу нас „По 60 години брак тој е со неа, иако таа сега има деменција и не се сеќава на н...
Како изгледа градот на Алјаска каде речиси сите живеат во една зграда? (фото) Во зградата се и полициската станица, маркетот, клиниката, црквата и училиштето,...
Сакаше да биде жива Барбика: Зависничка од пластични операции за влакно ја избегнала смртта (фото) Дури и кога докторите ја одбивале со образложение дека операцијата е опасна, Пик...

Најчитани неделава