Кејт го смирува малиот Џорџ додека плаче, милениците ја испратија на последното минување - емотивни моменти од погребот на кралицата Елизабета

Принцезата Шарлот се расплака на последното збогување со прабаба ѝ, но и го потсети братчето кога треба да се поклонат. Двете кучиња и омилениот коњ на кралицата беа присутни на нејзиното последно минување низ Виндзор, а нејзините деца и внуците Хари и Вилијам со семејствата, достојно ја испратија - емотивни моменти од историското погребување на кралицата Елизабета Втора, која почива покрај сопругот. 

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta-01.jpg

Кралското семејство, но и целиот свет, денес се збогуваше со кралицата Елизабета, кога по поворката и церемонијата, нејзиниот ковчег беше спуштен под капелата St. George.

Десетици илјадници луѓе присуствуваа на овој настан, меѓу кои и многу светски политичари и претставници на земји, а исклучок не беше ниту нашиот претседател со својата сопруга.

Во продолжение погледнете некои од највпечатливите и најемотивните моменти кои го одбележаа овој историски ден:

Прошталната порака на кралот Чарлс која стоеше на ковчегот

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta5.jpg

Браќата Вилијам и Хари еден до друг, сплотено и достоинствено чекорат зад ковчегот на баба им

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta-9.jpg

Претседателот на САД, Џо Бајден заглавен во сообраќајот на Лондон, заради што малку задоцни

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta-8.jpg

Персоналот на Бакингемската палата ја испраќа кралицата за последен пат

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta7.jpg

Четирите кралски сопруги, Камила, Софи, Кејт и Меган, облечени во црно достојно ја испратија кралицата

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta.jpg

Кејт и Меган носеа накит од кралицата Елизабета во нејзина чест

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta-13.jpg

Хари не направи војнички поздрав затоа што се откажа од кралските обврски, и покрај тоа што има служено во воени конфликти

kejt-go-smiruva-maliot-djordj-dodeka-brishe-solzi-milenicite-ja-ispratija-na-poslednoto-minuvanje-niz-vindzor-emotivni-momenti-od-pogrebot-na-kralicata-elizabeta6.jpg

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

Кејт Мидлтон позира со децата по повод Денот на мајката, кралот Чарлс првпат го одбележа празникот б... Кејт Мидлтон сподели две фотки со нејзините деца по повод Денот на мајката, доде...
Хари тврди дека се степал со принцот Вилијам пред да си замине од Англија: „Ме фати за јаката и ме б... „Ме фати за јаката, ми го скина ланчето и ме бутна на подот. Паднав врз чинија, ...
„Сакам да си најдам маж кој ќе ме финансира, а јас само да си седам дома и да ги чувам децата“ „Се знае - мажот се грижи за жената, а таа се грижи за децата. Мажот со кој ќе б...
Џорџ со исплазен јазик не крие дека му е здодевно, Кети Пери не може да си го најде столчето: Детали... Иако беше испланирано до последниот детаљ, крунисувањето на Чарлс Трети за крал ...
Не ѝ падна круната што ги возеше во корпи на велосипед кога беа мали – како изгледаат денес децата н... Се сеќавате ли на принцезата од Данска, која во корпи на велосипед ги носеше дец...
Принцот Хари со нови детали за љубовта со Меган: „Се вљубив во нејзина смешна фотографија со кучешки... „Меган во голема мера е многу слична со мајка ми. Ја има истата страст, истата е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg