Враќање на „Чибичанот“: Иконската играчка од 90-тите повторно на пазарот
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
vozac na kamion 22-06-2018
magacioner 22-06-2018


Враќање на „Чибичанот“: Иконската играчка од 90-тите повторно на пазарот

Пред „Pokemon Go“, „Farmville“ и фиџет спинерите ова им беше главна забава на децата.

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-01.jpg

Духот на '90-тите години на минатиот век е оживеан, откако миленичето „Tamagotchi“, кај нас познато како „Чибичан“, креирано во Јапонија е релансирано.

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-03.jpg

Ако сте дете од 90-тите тогаш сигурно барем во дел од детството тој ви беше најдобриот пријател.

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-02.jpg

Го храневте, го забавувате со игри, го бањавте и го заспивавте. Само помислата на него сигурно ви буди носталгија.

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-06.jpg

Овој ноември е лансирана нова серија од оваа ретро играчка. Дизајнот е малку модифициран, па играчката е за 20 процени помала од моделот од 1997 година, но поентата на играта е непроменета – да го сакаш и да се грижиш за своето виртуелно милениче.

Како и во 90-тите, така и сега, по излегувањето од јајцето може да добиете едно од шесте видови животинчиња.

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-04.jpg

vrakjanje-na-chipichanot-ikonskata-igrachka-od-90-tite-povtorno-na-pazarot-05.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Светот сè уште лудува по нив: 6 помалку познати факти за фиџет спинери... Ова е најголемиот, најбрзодвижечки тренд во историјата на играчките и не со...
Едноставни трикови за вашиот смартфон кои треба да ги знаете iPhone 8 и новиот Samsung Galaxy се веќе овде, но сите ние веќе го имаме нашиот ...
Знаци кои покажуваат дека телефонот ви е хакиран и како да се заштитит... Немојте да се надевате на фактот дека вашиот телефон е ваша сопственост и ваша п...