Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Реакција на Huawei на најновите мерки на Доналд Трамп

reakcija-na-huawei-na-najnovite-merki-na-donald-tramp-001.jpg

„Huawei е неспоредлив лидер во 5G технологијата. Ние сме подготвени да соработуваме со американската влада и да изнајдеме ефикасни мерки за да ја достигнеме ултимативната безбедност на производите.

Ограничувањето на Huawei од бизнисот во САД нема да ги направи посигурни или посилни. Наместо тоа, ова ќе служи само за ограничување на САД на инфериорни, но поскапи алтернативи, оставајќи ги да заостануваат во распоредувањето на 5G и на крајот да им наштетат на интересите на американските компании и потрошувачи.

Покрај тоа, неразумните ограничувања ќе ги прекршат правата на Huawei и ќе предизвикаат други сериозни правни прашања“.

Би можело да ве интересира:

Рен Женгфеи - основач на Huawei: Малкумина знаат дека татко на 5G e ту... 5G се базира на математички алгоритам на кој наидовмедва месеци по неговото обја...
Huawei P30 Pro е „Смартфон на годината” според EISA Компанијата ја освои престижната награда втора година по ред... Компанијата ј...
Huawei го претстави извештајот за одржлив развој за 2018 година со фок... Huawei го претстави годишниот извештај за одржлив развој за 2018 година, кој е 1...