Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
PPC Specialist 19-08-2019


Samsung Galaxy Note10+ 5G оценет како телефон со најдобри камери

Скопје 13. август, 2019Новиот Galaxy Note10+ 5G, за прв пат претставен на минатонеделниот Unpacked настан во Њу Јорк, има најдобра предна и задна камера, како и најдобри резултати од снимање на видеа, според DxOMark, познат сајт кој е специјализиран за рецензија на камери. За време на тестирањето уредот го освои првото место со својата задна камера со севкупниот резултат од 113 поени, додека ја задржа и шампионската позиција на DxOMark Selfie скалата со предната/селфи камера и освоени 99 поени.

samsung-galaxy-note-10-5g-ocenet-kako-telefon-so-najdobri-kameri-01.jpg

Galaxy Note10 и Galaxy Note10+ ги користат најсовремените алатки за да се направат неверојани видео снимки и фотографии со врвен квалитет, без потреба од додатна опрема. Телефоните имаат Live focus видео и Zoom-In микрофон со цел подобрување на визуелните и звучните содржини на видеата, додека новиот Super steady систем ги стабилизира снимките.

Корисниците на Galaxy Note10 можат да ги средуваат своите слики и снимки додека се во движење, без потреба на поврзување со компјутер, а благодарејќи му на S Pen тие можат да го изберат точниот момент кој што сакаат да го исечат. Додатните бенефити вклучуваат Снимање на екран, AR Doodle, 3D скенер и ноќен мод за работа на предната камера.

DxOMark е специјализиран сајт кој работи на проценка на квалитетот и оценување на камери, леќи на камери, како и квалитетот на фотографиите на смартфоните. Уредите поминуваат низ ригорозни тестови, а конечната проценка ја дава тим на инженери кои го тестираат квалитетот на фотографиите и видеата со надеж дека на корисниците ќе им претстават сигурен извештај за перформансите на камерите на смартфоните.

samsung-galaxy-note-10-5g-ocenet-kako-telefon-so-najdobri-kameri-02.jpg

Би можело да ве интересира:

Го претставуваме Galaxy Note10: Дизајниран за врвно корисничко искуств... Најмоќниот Galaxy Note доаѓа во две големини, со надграден S Pen и професионална...
Претерано или функционално - Која марка направи телефон со 5 камери? Компанијата LG овој месец го лансира својот најнов паметен телефон. За прв пат н...
Како е развиена ТОФ камерата која се приклучи на четворната Leica каме... За ниеден љубител на мобилната фотографија не е тајна дека P серијата од Huawei ...