Тијана Дапчевиќ растури во улога на Џастин Тимберлејк во ТЛЗП (видео)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Тијана Дапчевиќ растури во улога на Џастин Тимберлејк во ТЛЗП (видео)

По минатонеделната победа, Тијана Дапчевиќ зема уште поголем замав во музичкото шоу Твоето лице звучи познато.

tijana-dapcevik-rasturi-vo-uloga-na-justin-timberlake-vo-tlzp-01.jpg

Оваа недела Тијана имаше машка улога – Џастин Тимберлејк.

Нејзиниот настап почна зад сцената, па се пресели пред жирито, кое ја дочека со воодушевување.

За маската може да се каже дека беше фантастична, бидејќи Тијана беше непрепознатлива.

tijana-dapcevik-rasturi-vo-uloga-na-justin-timberlake-vo-tlzp-02.jpg

Многу пофалби заслужи и нејзиното пеење и танцовите способности.

Лесно, фраерски баш како Џастин:

https://www.youtube.com/watch?v=Q8cBlTj4AVA

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Твоето лице звучи познато, 4-та сезона: Тијана Дапчевиќ како Здравко Чолиќ (видео) Уште на самиот почеток на четвртата сезона од музичкото шоу Твоето лице звучи по...
Тијана Дапчевиќ со акробации како Пинк во полуфиналето на ТЛЗП, Каролина горда на неа (видео) За учеството во ТЛЗП Тијана Дапчевиќ откажала поголем дел од своите ангажмани за...
Како котира Тијана Дапчевиќ на листата на ТЛЗП по најновиот настап? (видео) Тијана, Беби Дол и Бане Видаковиќ имаа одличен настап при кој го исцедија и посл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg