Тијана Дапчевиќ растури во улога на Џастин Тимберлејк во ТЛЗП (видео)

По минатонеделната победа, Тијана Дапчевиќ зема уште поголем замав во музичкото шоу Твоето лице звучи познато.

tijana-dapcevik-rasturi-vo-uloga-na-justin-timberlake-vo-tlzp-01.jpg

Оваа недела Тијана имаше машка улога – Џастин Тимберлејк.

Нејзиниот настап почна зад сцената, па се пресели пред жирито, кое ја дочека со воодушевување.

За маската може да се каже дека беше фантастична, бидејќи Тијана беше непрепознатлива.

tijana-dapcevik-rasturi-vo-uloga-na-justin-timberlake-vo-tlzp-02.jpg

Многу пофалби заслужи и нејзиното пеење и танцовите способности.

Лесно, фраерски баш како Џастин:

https://www.youtube.com/watch?v=Q8cBlTj4AVA

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg