Тест: Ќе ги препознаете ли лажните насмевки?

test-ke-gi-prepoznaete-li-laznite-nasmevki

Овој тест/експеримент е направен за да видите дали можете да направите разлика помеѓу вештачка- лажна и вистинска насмевка.

Има 20 прашања, поточно 20 насмевки на 20 луѓе и максимум ќе ви одземе 10 минути. Базирано е на истражување на професорот Пол Екман, психолог на Универзитетот во Калифорнија.

Имате можност кај секој човек на копчето плеј еднаш да ја погледнете насмевката.

Ние се покажавме доста добро на овој тест со 3 погрешни одговори, а очекуваме и вие да споделите колку добро ги проценувате луѓето.

Отворете го тестот тука и споделете ги вашите резултати во коментарите.

Колку успеавте да погодите?

Би можело да ве интересира:

Тест за вид: Проверете дали сте далтонист – ги гледате ли броевите? Сте правеле ли некогаш тест за слепило на бои, односно неможност да распознавате...
Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...
Квиз: Колку години имаат македонските познати личности? Познатите личности се вешти во криењето на нивната вистинска возраст, па неретко...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg