Проверете: Колку лесно може некој да ве прелаже?

За да дознаете колку лесно може да ве прелажат очите или умот додека гледате во некоја оптичка илузија, порталот BuzzFeed направил компилација од неколку тестови со кои тоа може да го проверите.

proverete-se-kolku-lesno-moze-nekoj-da-ve-prelaze-01

Оптичките илузии се одлична комбинација на забава и тренинг за мозокот.

Преку ова кратко видео проверете колку ве лажат очите или умот:

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку лесно паѓате на (онлајн) измами? Дали лесно им верувате на сите или секогаш сте свесни дека кога нешто звучи прем...
Квиз: Колку сте млади во душа? Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чу...
Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg