Колку брзо и точно ќе одговорите на овие прашања?

За мало вежбање на мозокот и ослободување од секојдневните грижи, ви подготвивме мал, забавен спој од 9 прашања. Сè што треба да направите е да одговарате брзо.

kolku-brzo-i-tocno-ke-odogovorite-na-ovie-prasanja-01

1. Дали рибите некогаш се жедни?

2. Ако црната кутија е направена од материјал кој не може да се уништи, тогаш зошто целиот авион не е направен од него?

3. Зошто иглата за еутаназија мора да биде стерилизирана?

4. Во кино салите, кој држач за раце е ваш, а кој на тој до вас?

5. Ако човекот настанал од мајмун, зошто мајмуните и понатаму постојат?

6. Колку вреди фотографија која раскажува 1000 зборови?

7. Ако духовите можат да поминуваат низ ѕидови, како не пропаѓаат низ подот?

8. Што прави човекот попрво: Се буди или ги отвора очите?

9. Може ли човекот да плаче под вода?

Ги очекуваме одговорите и времето за кое ги смисливте.

Би можело да ве интересира:

Квиз: Колку сте млади во душа? Дали сте дете во душа или вашата душа има повеќе од 50 години? Колку младо се чу...
Квиз: Колку добро ги чувате тајните на пријателите? Дали сте личност на која луѓето можат да ѝ се доверат, или, пак, сте од оние што...
Квиз: Дали сте вистински фан на Калиопи и колку добро ја познавате нејзината музика? Постои ли некој што не слушнал за Калиопи? Или не навивал за неа кога ја претста...
Квиз: Колку лесно паѓате на (онлајн) измами? Дали лесно им верувате на сите или секогаш сте свесни дека кога нешто звучи прем...
Квиз на личноста: Заради која добра особина луѓето ги занемаруваат вашите мани? На пријателите им пречи вашето грицкање нокти, зборувањето со полна уста или тоа...
Квиз: Дали сте штедач или трошач (и како да се промените)? Дали сте од оние кои платата ја штедат до последниот ден од месецот и секогаш тр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg