Квиз: Дали имате среќа во животот?

Дали се сметате себеси за среќна личност? Дали успевате да се извлечете од секакви ситуации дури и кога не сте подготвени? Ајде да провериме дали можете да добиете на наградна игра. 

kviz-dali-imate-srekja-vo-zhivotot-01.jpg

Постојат луѓе кои едноставно среќата ги прати на секој нивен чекор и луѓе кои се „родени баксузи“ и мислат дека среќата ги има заборавено.

Некои добиваат секогаш на игри на среќа, дури и ако само еднаш пробаат да играат, а други колку и да се упорни, никако да им се посреќи.

Во која група припаѓате вие? Тестирајте се преку забавен квиз... 

Дали имате среќа во животот?
 1. 1.
  Да, повеќепати се имам усреќено
  Само ситни парички
  Никогаш
 2. 2.
  Го наоѓам мојот број и купувам без мислење
  Го нема мојот број, треба да одам до друга локација
  Нормално, распродадени се
 3. 3.
  Ја немам јас таа „среќа“
  Да, сите така ги поминав
  Се имам снајдено неколкупати
 4. 4.
  Секогаш успевам да најдам брзо некаква работа за да преживеам
  Не баш најдобра, ќе морам да позајмувам пари
  Ќе бидам добро, секогаш имам заштеда на страна
 5. 5.
  Никогаш не сум играл/а
  Да, имам среќа и не се откажувам од тоа
  Нормално дека не

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Квиз: Дали се однесувате по бонтон кога сте во ресторан? Со што се јаде салата, кој треба да нарача мажот или жената, каде се остава чант...
Квиз: Дали сте „напорен партнер“ кога сте во врска? Дали сметате дека сте совршен партнер и дека воопшто не сте напорни во врска? Да...
Квиз: Колку добро се сеќавате на македонската „ретро“ музичка палета? Кој ја отпеа „Кучкин син“, за која девојка пееше Ѓорѓи Крстевски, чиј евергрин е...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg