Квиз: Колку години имаат македонските познати личности?

Познатите личности се вешти во криењето на нивната вистинска возраст, па неретко се случува визуелниот изглед да ни даде сосема погрешна перцепција.

Kviz-kolku-godini-imaat-poznatite-makedonski-lichnosti_01_630x330.jpg

Пластичната хирургија, ботоксот и третманите за лице навистина прават „времето навидум да застане“, но да не ги потцениме и самите гени кои умеат да направат чудо.

Политичари, актери, водители, музичари - овојпат решивме да провериме колку лесно можете да ја препознаете возраста на нашите познати македонски личности.

Квиз: Колку години имаат македонските познати личности?
 1. 1. Колку години има водителката Лила Филиповска?
  47
  51
  50
 2. 2. Колку години има претседателот Стево Пендаровски?
  53
  62
  59
 3. 3. Колку години има пејачот Влатко Лозаноски?
  40
  37
  35
 4. 4. Колку години има актерот Никола Ристановски?
  50
  55
  53
 5. 5. Колку години има манекенката Катарина Ивановска?
  34
  29
  32
 6. 6. Колку години има музичарот Влатко Стефановски?
  55
  65
  60
 7. 7. Колку години има пејачката Каролина Гочева?
  42
  40
  45
 8. 8. Колку години има актерката Јелена Јованова Периќ?
  40
  38
  39
 9. 9. Колку години има водителката Марјана Станојковска?
  33
  35
  37
 10. 10. Колку години има кошаркарот Перо Антиќ?
  43
  40
  45

Мила М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ретро квиз: Колку работи од 90-тите и раните 2000-ти ќе познаете од една фотографија? Ако сте живееле во 90-тите и раните 2000-ти, особено ако овој период сте биле де...
Квиз: Колку ја познавате македонската музичка естрада? Која песна Игор Џамбазов им ја посвети на Тамара Тодевска и прерано починатиот В...
Квиз: Дали сте зависник од социјални мрежи? Речиси секој од нас има паметен телефон со кој има пристап до повеќе социјални м...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg