Тест на личноста: Изберете кактус и откријте на кој начин ги контролирате своите емоции

Пред вас е илустрација со 5 кактуси - секој од нив открива како ги контролирате, но и како ги изразувате своите емоции. Кој кактус е вашиот избор?

test-na-lichnosta-izberete-kaktus-i-otkrijte-na-koj-nachin-gi-kontrolirate-svoite-emocii-01_copy_copy_copy.jpg

Тестовите на личноста освен што се забавни, може да ни откријат и нешто за нас и нашиот карактер. Овој пат на илустрацијата пред вас се 5 кактуси.

Изберете еден кактус кој најмногу ви се допаѓа и дознајте на кој начин ги контролирате, но и како ги изразувате вашите емоции.

Секој кактус открива специфичен тип на емоционално однесување и изразување.

Погледнете ги уште еднаш убаво и изберете го кактусот што ви се допаѓа, па дознајте што открива тој за вас.

Кој кактус го избравте?

Објаснувањето е на следната страница...Би можело да ве интересира:

Изберете еден клуч и откријте каква среќа ве очекува Ајде да се забавуваме. На фотографијата има три клуча, а секој од нив има различ...
Што открива за вас начинот на којшто ја носите чантата? Чантите не се само моден додаток, тие се непходен дел од секојдневниот живот, но...
Тест на личноста: Што гледате прво на сликата - открива какви сте по природа (и што да промените) Секој човек различно го перципира и доживува животот, па така е и со сликите. Ка...
Тест на потсвеста: Што прво гледате на илустрацијата - открива како ве гледаат другите, а какви сте ... Овој тест на потсвеста ќе ви открие какви сте навистина, а како, всушност, ве гл...
Тест на личноста: Изберете една палма и дознајте што ве очекува летово Секоја палма на фотографијата пред вас има различно значење. Одберете ја палмата...
Тест на личноста – изберете една мачка и откријте што ви е најважно во животот Изберете една мачка од сликата без да размислувате премногу. Одговорот може да о...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg