Одберете предмет што мислите дека се крие во ковчегот – изборот открива тајни за иднината

Замислете дека влегувате во темен таван и одеднаш пред вас се осветлува стар, дрвен ковчег. Што мислите дека се крие во него? Вашиот одговор открива тајни за вас и вашата иднина. 

odberete-predmet-shto-mislite-deka-se-krie-vo-kovchegot-izborot-otkriva-tajni-za-idninata-01.jpg

Потсвесните избори кои секојдневно ги правиме откриваат многу за нашиот карактер, но и за други наши внатрешни мисли, стравови и мисли. 

Замислете си дека сте во стара куќа и одеднаш слушате некаков звук од таванот. 

Решавате да се качите, темно е, мрачно, со пајажини и ве облева некое чудно чувство. 

Одеднаш, пред вас се осветлува стар, дрвен, антички ковчег. Што мислите дека се крие во него? 

Кој од наведените предмети мислите дека се крие во дрвениот ковчег?
 1. Викторијанска кукла
  Сатенски балетанки
  Стар фото албум
  Воени медали
  Антички пиштол
  Куп стари писма
  Порцелански чајник
  Музичка кутија

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тест на личноста: Што прво гледате на сликата - открива какви сте во љубовта Дозволете вашата потсвест да ви го даде одговорот. Во овој конкретен тест, ќе ви...
Тоа што го видовте прво, ќе ви открие од што потајно се плашите и не го покажувате пред другите луѓе Кога ја погледнавте сликата, што прво забележавте на неа – птици, женско лице, г...
Што видовте прво на сликата? – одговорот открива што ве очекува во следниот период Можеби мислите дека е невозможно, но доколку имате сила и волја, секогаш можете ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg