Оптичка илузија: Што открива за вас бројот на коњи што ќе ги видите за 5 секунди?

Погледнете ја сликата и за пет секунди избројте колку коњи гледате на неа. Бројот на коњи што ги видовте открива многу за вас.

optichka-iluzija-shto-otkriva-za-vas-brojot-na-konji-shto-kje-gi-vidite-za-5-sekundi-01.jpg

Колку подолго гледате, толку повеќе коњи ќе пронајдете на сликата, но за да видите во која од следните 3 групи на луѓе припаѓате, најважен е бројот на коњи што успеавте да го изброите во првите пет секунди.

optichka-iluzija-shto-otkriva-za-vas-brojot-na-konji-shto-kje-gi-vidite-za-5-sekundi-02.jpg

На следната страна погледнете што открива тој број за вас...Би можело да ве интересира:

Тест: Одберете една роза и дознајте што се крие во вас (дури и работи за кои не сте свесни) Дали вие сте личност која има потреба на другите луѓе да им се претставува во по...
Тест на потсвеста: Начинот на кој ја држите шолјата ги открива тајните на вашата личност Дали ја држите шолјата за чај или кафе со целата дланка, само за рачката, или со...
Првото животно што ќе го видите на илустрацијата ќе ги открие тајните на вашата личност Ако видовте камила - вие сте личност која не се откажува што и да ви се случи. К...
Тест на потсвеста: Што прво гледате на илустрацијата - открива како ве гледаат другите, а какви сте ... Овој тест на потсвеста ќе ви открие какви сте навистина, а како, всушност, ве гл...
Тест според нумеролозите: Бројот на домашната адреса ја открива вашата судбина Верувате ли во моќта на бројките? Нумеролозите тврдат дека бројките влијаат на с...
Тест на личноста кој се решава за 90 секунди, а ќе ви покаже во што потсвесно верувате Тестот на личноста познат како „Коцка“ е создаден во 1920-тите години. Се решава...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg