Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација

Обично, во детективските загатки, бараме од вас да го најдете криминалецот. Но, овојпат тоа не е случај.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-001.jpg

Овде е познат идентитетот на криминалецот, но неговите мотиви може да ги открие само човек со невообичаен начин на размислување.

Па затоа, ако не можете да го најдете одговорот на задачата, не се нервирајте туку радувајте се.

Освен луѓето со бујна имагинација, решението можат да го најдат и оние со чуден начин на размислување:

Двајца пријатели биле сведоци на убиство во продавница близу нивниот дом.

Марина има 27 години. Таа работи во берберница. Слободна.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-1.jpg

Нина има 30 години. Таа е библиотекарка. Живее со мачка.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-2.jpg

Владимир има 35 години. Тој редовно оди на бербер каде работи Марина, како и во библиотеката каде Нина работи. Неоженет.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-3.jpg

Полицаецот кој дошoл на местото на злосторството - само човек кој си ја врши работата.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-4.jpg

Што се случило?

Марина реагирала многу емотивно на смртта на Владимир - таа плачела на рамото на полицаецот.

Нина и покрај ситуацијата, била во одлично расположение бидејќи била заљубена. Таа не ни погледнала кон мртвото тело. Но, нешто друго ја развеселувало Нина, бидејќи таа немала телефон, а ниту пак со неа бил тој за кој вели дека се вљубила во него.

Следниот ден, Нина ја убила Марина. Зошто?

Одговорот откријте го на следната страна...Би можело да ве интересира:

Математичка загатка: Буџетот на 3 пријателки - ќе го решите ли проблемот? Пред вас е интересна математичка загатка, која во основно ќе ја решевте за помал...
Детективска загатка: Кој ги украл парите од сефот? Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способноста да дон...
Домашна задача од Кина што ја збуни јавноста: Колку е висока масата? Периодов на социјалните мрежи се прослави домашна задача од Кина која претставув...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg