Детективска задача која може да ја решат само луѓе со бујна имагинација

Нина ја убила Марина бидејќи се вљубила во полицаецот кој бил на должност. Таа сфатила дека ако има сличен инцидент на претходниот, ќе има можност да го види повторно.

detektivska-zadacha-koja-mozhe-da-ja-reshat-samo-psihopati-ili-lugje-so-bujna-imaginacija-2-5.jpg

Овој одговор можат да го дадат само оние кои можат да се стават на место на убиецот, а тоа се или психопати или луѓе со пребогата имагинација.

Го погодивте одговорот?

М. М. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Математичка загатка: Буџетот на 3 пријателки - ќе го решите ли проблемот? Пред вас е интересна математичка загатка, која во основно ќе ја решевте за помал...
Детективска загатка: Кој ги украл парите од сефот? Оваа детективска загатка ќе ја тестира вашата интелигенција и способноста да дон...
Домашна задача од Кина што ја збуни јавноста: Колку е висока масата? Периодов на социјалните мрежи се прослави домашна задача од Кина која претставув...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg