Трик прашање: Кој ќе го реши побрзо – возрасен или дете?

Нов предизвик за тренинг на умот – колку време ќе ви треба да го решите ова трик прашање?

trik-prashanje-koj-kje-go-reshi-pobrzo-vozrasen-ili-dete-01.jpg

Обично децата многу подобро се снаоѓаат со овие загатки кои имаат многу едноставен одговор, но тешко се доаѓа до него.

Денес ве предизвикуваме да го разбудите умот со нова загатка – размислете добро:

trik-prashanje-koj-kje-go-reshi-pobrzo-vozrasen-ili-dete-02.jpg

Одговорот ена следната страна... Би можело да ве интересира:

Трик прашање за креативни умови: Што сум јас? Хммм, што може да биде ова? Ќе ви падне ли на ум креативниот одговор на ова праш...
Квиз: 7 трик прашања кои нема да ви дадат мир додека не ги решите Време е за будење на мозокот со трик прашања кои ќе ви ја вклучат логиката на на...
Лесно трик прашање: Колку ќе тежи петелот? Ова забавно трик прашање нема да ви одземе многу време, сигурно брзо и лесно ќе ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg