Детски загатки кои ќе го предизвикаат вашиот ум – колку ќе успеете да решите?

Дали гатанките во детството ги решававте со леснотија или ви се „темнеше“ кога некој ќе ви ги постави како предизвик?

detski-zagatki-koi-kje-go-predizvikaat-vashiot-um-kolku-kje-uspeete-da-reshite-01.jpg

Многумина би помислиле дека сега кога се возрасни, нема шанси да не им текне решение на навидум лесните загатки.

Но, се лажете. Во продолжение ве предизвикуваме со неколку лесни, но и малку потешки загатки за размрдување на умот.

Доста беше зимски сон, време е за размислување...

Детски загатки кои ќе го предизвикаат вашиот ум – колку ќе успеете да решите?
 1. 1.
  Кликни за одговорот
 2. 2.
  Кликни за одговорот
 3. 3.
  Кликни за одговорот
 4. 4.
  Кликни за одговорот
 5. 5.
  Кликни за одговорот
 6. 6.
  Кликни за одговорот
 7. 7.
  Кликни за одговорот
 8. 8.
  Кликни за одговорот
 9. 9.
  Кликни за одговорот
 

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Која од двете жени лаже дека е фризерка? Две девојки сакаат во исто време да направат фризура, а од салонот во последен м...
Квиз: Загатки кои ќе откријат – дали умот може да ве излаже? Многу често се случува умот да не прелаже и импулсивно да избрзаме со некој закл...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg